Спростування фейку: помилка у декларації Дмитра Грузинського призвела до ажіотажу щодо його начебто «мільйонних» статків

Андрій Болкун, посилаючись на декларацію Дмитра Грузинського, зазначив  у себе на сторінці у Facebook, що «рядовому керівнику департаменту виписали майже 32 мільйони». «Поки на “Суспільному” відсутня ревізійна комісія, чиновники гуляють на повну катушку. Пам`ятаєте скандал з преміями по 173 тисячі гривень для членів правління? Тепер бачимо, як рядовому керівнику департаменту виписали майже 32 мільйони! Апетити зростають!

Загалом, якщо бути точним – 31 мільйон 703 тисячі отримав минулого року директор департаменту ПАТ НСТУ Дмитро Грузинський! Саме таку суму він задекларував як заробітна плата за основним місцем роботи. І що найважливіше – ні в кого із працівників каналу, активістів чи борців із корупцією не виникло питання: як можна роздавати такі премії у той час, як “Суспільне” постійно скаржиться на недофінансування?», – написав він.

Пан Болкун наполягає на тому, що«ревізійна комісія має бути створена негайно. Нещодавно вкотре наглядова рада “Суспільного” не змогла затвердити оголошення про конкурс на посаду членів ревізійної комісії».

«Поки не буде створена ревізійна комісія Національного суспільного телебачення України – ми не зможемо розібратись навіть із питанням мільйонних заробітків у підлеглих Аласанії!!!», – вважає Андрій Болкун.

У відповідь Дмитро Грузинський пояснив у Facebook, що допустився помилки при заповненні щорічної декларації, не правильно вказавши суму зарплатні за минулий рік. Згодом з’ясувалося, що помилку в декларації не так просто виправити.

«По-перше, усіляким болкунам хочу повідомити: я — не «чиновник Аласанії», а посадова особа ПАТ «НСТУ». І захист громадян України від брехливих вкидів, зокрема, і є однію з цілей створення Суспільного мовника. По-друге, твердження про 32 мійльони — не відповідає дійсності. Хоч фомально і базується на офіційних даних», – зазначив пан Грузинський.

Він пояснив: «Цьогоріч я вперше в житті заповнював цю декларацію — і не поставив кому, щоби відділити копійки від гривень. Саме тому мої 317 тис 034 гривні та 39 копійок офіційної — до оподаткування — заробітної платні від ПАТ "НСТУ" у 2017 р. "перетворилися" на 31 млн"».

На думку Дмитра Грузинського, його випадкову помилку використали для нової хвилі інформатак на Суспільне. Тож він опублікував офіційний документ – довідку про доходи, що підтверджує фактичну суму зарплати.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія пізніше зазначив, що Дмитро Грузинський з’ясовував в антикорупційному департаменті Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), як йому виправити помилку в декларації про доходи. «Тим, хто ще не стикався із сайтом НАЗК, але радо схопився за можливість розігнати черговий зрадопоклеп: я спокійно дочекаюся того часу, коли вам доведеться (а таки доведеться ж) заповнювати там декларацію. І тоді гарантую, що вам буде снитися моя посмішка», – написав у себе на сторінці у Facebook Зураб Аласанія.

Нагадаємо, декларації мають подати  президент, керівництво АП, урядовці, депутати Верховної Ради і місцевих рад, селищні і міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, військові посадові особи, судді, керівники підрозділів НАБУ, Податкової, ДБУ, СБУ і прокуратури тощо.

comments powered by Disqus