Зураб Аласанія залишив посаду голови правління Суспільного і працюватиме головним експертом при правлінні

Зураб Аласанія залишив посаду голови правління Суспільного і працюватиме головним експертом при правлінні

17:24,
24 Червня 2019
4633

Зураб Аласанія залишив посаду голови правління Суспільного і працюватиме головним експертом при правлінні

17:24,
24 Червня 2019
4633
Зураб Аласанія залишив посаду голови правління Суспільного і працюватиме головним експертом при правлінні
Зураб Аласанія залишив посаду голови правління Суспільного і працюватиме головним експертом при правлінні
Зураб Аласанія, який до 23 червня перебував у відпустці з подальшим звільненням, залишив посаду голови правління ПАТ «НСТУ», і планує повернутися на неї після вступу в силу рішення суду.

Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердив виконуючий обов’язки голови правління Микола Чернотицький. За його словами, Зураб Аласанія отримає сьогодні, 24 червня, трудову книжку, а завтра буде прийнятий на роботу на іншу посаду.

«До набрання рішенням суду про скасування дострокового припинення контракту законної сили Зураб Аласанія обійматиме посаду головного експерта при правлінні UA: Суспільне мовлення», – йдеться на сайті suspilne.media.

«Основним у роботі Суспільного завжди був і залишається контент на засадах незалежної редакційної політики. Мене не хвилюють посади чи крісла. Мене хвилює лише реформа Суспільного, яка не має загрузнути в судовій тяганині та очікуванні», — каже про нову тимчасову посаду Зураб Аласанія.

Він також наголошує на необхідності дотримуватися всіх законних процедур, не гальмуючи при цьому роботи компанії. «Звісно, є юридичні аспекти, які мають бути строго дотримані. Але є й важлива робота, яку не можна зупинити. Тож коли правління запропонувало мені на цей період очікування [поки вступить у силу рішення суду — прим. ред.] стати експертом при правлінні — я погодився. Бо ж прийшов будувати Суспільне, а не з’ясовувати стосунки в судах», — розповів він.

Голова наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа у коментарі «Детектору медіа» зазначила, що поки що ніхто з учасників процесу не виявив бажання подавати апеляцію. «Дехто ще хоче ознайомитися з повним текстом рішення суду, щоб прийняти остаточне рішення щодо апеляції. Якщо апеляція не буде подана протягом 10 днів, то через 30 днів рішення суду вступить в силу. Наглядова рада не змогла зібратися на засідання останній тиждень червня, в літній період є проблеми з кворумом. Але, сподіваюся, що в липні ми обов’язково зберемося і розглянемо питання про скасування рішення наглядової ради про дострокове припинення контракту з Зурабом Аласанією. Головне, щоб реформа тривала, й Україна отримала справжнє Суспільне мовлення», – сказала вона.

Нагадаємо, 19 червня 2019 року Шевченківський районний суд міста Києва скасував рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України про звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ.

31 січня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконуючого обов’язки. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький.

12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради.

12 квітня відбулося перше судове засідання щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» та членів наглядової ради Тетяни Лебедєвої, Світлани Остапа, треті особи – члени наглядової ради В’ячеслав Козак, Олексій Панич і Вадим Міський, Микола Чернотицький.Наступні судові засідання відбулися 19 квітн, 11 червня. 11 червня суд продовжив розгляд справи за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» 19 червня.

Зураб Аласанія до 23 червня перебував у відпустці. Тимчасово виконувати обов’язки голови правління на час його відсутності призначено члена правління НСТУ Миколу Чернотицького.

Фото: suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду