Філії Суспільного покажуть 5 нових проєктів, вироблених на аутсорсі

Філії Суспільного покажуть 5 нових проєктів, вироблених на аутсорсі

17:39,
10 Вересня 2021
2490

Філії Суспільного покажуть 5 нових проєктів, вироблених на аутсорсі

17:39,
10 Вересня 2021
2490
Філії Суспільного покажуть 5 нових проєктів, вироблених на аутсорсі
Філії Суспільного покажуть 5 нових проєктів, вироблених на аутсорсі
Серед них історичні та пізнавальні проєкти.

Регіональні телеканали філій Суспільного розпочинають показ проєктів, які восени 2020 року пройшли відбір у межах програми «Створюй із Суспільним» і вироблені на аутсорсі.

Заявки приймали з 26 жовтня по 22 листопада 2020 року. Тоді філії Суспільного шукали ідеї телевізійних програм про: замовчувану історію регіону радянських часів; життя й побут віддалених міст регіону; здоров’я в регіоні; культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя»; деіндустріалізацію регіону і права, рівність та доступність у регіоні.

Суспільне отримало понад 200 заявок. 25 грудня оголосили 68 телепроєктів-переможців. 29 проєктів готові до реалізації у 2021 році коштом НСТУ, 39 проєктів потрапили у довгий список. Загальна вартість реалізації від 50 тис. до 750 тис. грн на один проєкт.

Наразі до показу в ефірі готові «ОK, я тобі поясню англійську»«Сковорода. Гастробайки», «Голоси Донбасу», «На згадку» і «Покоління. Паралелі».

11 вересня о 10:40 усі регіональні телеканали покажуть дитячу пізнавальну програму «ОK, я тобі поясню англійську».  

Це другий сезон проєкту «ОK, я тобі поясню».

У випусках буде не лише перелік англійських слів. Маленькі глядачі вчитимуться будувати речення, моделюватимуть різні ситуації, в яких вони можуть опинитися, висловлюватимуться англійською. Випуски проєкту не замінять дітям шкільної програми, проте стануть у пригоді учням початкових класів.

«“ОK, я тобі поясню англійську” — це продовження проєкту, який виходив в ефір минулого року. Вже відомі нашій аудиторії герої Матвій та Оленка стали старшими на рік, вирішили знімати свої пригоди на камеру і викладати їх у мережу. Завдяки своєму блогу Матвій та Оленка знайшли нових друзів у різних куточках світу, але для того, щоб спілкуватись, — їм необхідно вивчити англійську мову. І ось тут їм стане в пригоді наш новий проєкт “ОK, я тобі поясню англійську”», — розповідає авторка та менеджерка проєкту Марина Буличева.

Передача виходитиме в легкому форматі. Загалом заплановано 12 випусків програми тривалістю 6 хвилин кожен. Над випусками працювала авторка проєкту Марина Буличева, вчителька англійської мови Лілія Клим-Стадник та оператор Антон Романюк.

11 вересня об 11:00 в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного стартує програма «Сковорода. Гастробайки».

«Сковорода. Гастробайки» — проєкт про гастрономічну спадщину Сумської області. Його створила команда сумчан.

Її ведучий — професійний ресторатор Денис Полак — подорожує віддаленими куточками Сумщини, поринає в життя та побут мешканців і відшукує рецепти унікальних локальних страв. Разом із місцевими жителями готує горюнські «сичики», лебединський куліш, «бабу-шарпанину», кролевецький пісний борщ з раками та багато іншого.

«Ще декілька років тому я навіть не знав, що таке шпундра, як готували бабу-шарпанину, та з якими стравами українці вживали коноплі сотні років тому. Сьогодні я впевнений, що українська кухня — це яскраве та смачне явище на гастрономічній мапі світу, тільки потрібно світ з нею познайомити. У нашій гастроподорожі ми будемо шукати автентичні страви в українській глибинці, спілкуватися з тими, хто їх ще готує та готувати разом з ними. Дізнаватися користь місцевих продуктів та створювати сучасні страви на основі давніх рецептів. Ми поринемо в місцевий побут, байки та легенди й будемо набувати народну гастрономічну мудрість», — каже Денис Полак.

11 вересня о 19:00 на телеканалі «UA: Донбас» і всіх регіональних телеканалах Суспільного стартує проєкт «Голоси Донбасу»

Серію телепрограм виготовила команда під керівництвом Азада Сафарова. Він займається волонтерством, допомагає дітям, які живуть на лінії розмежування. Разом із захисницею прав дітей Оленою Розвадовською часто їздить на Донбас та допомагає малечі, яка живе біля фронту. 

Філії Суспільного покажуть 12 випусків циклу. В них юні герої з Донбасу руйнуватимуть стереотипи про пасивність і бездіяльність мешканців сходу. Активісти з Донеччини та Луганщини говорять українською й виступають за проєвропейський розвиток України. Кожну історію вони розповідають особисто.

«"Голоси Донбасу" — це про дітей і підлітків. Адже це майбутнє покоління і саме вони формуватимуть життя регіону. Нам важливо було через історії яскравих і талановитих дітей показати, в яких важких воєнних умовах ростуть ці діти. Але, попри війну, йдуть до своїх мрій», — зауважує Азад Сафаров.

12 вересня о 12:20 відбудеться прем’єра першого випуску із документального циклу програм «На згадку»

Це розповіді про людей, що пережили депортацію, та історії сімей, які пам’ятають про радянське масове насильство. Телепроєкт реалізувала команда дослідників зі Львова.

Героями прем’єрної програми «На згадку» стали брат і сестра Роман Скицький та Лідія Кіцила, діти заарештованого та запротореного в табори ГУЛАГу 1948 року лаборанта Львівського національного університету Юліана Скицького. Згодом дворічного Романа з мамою, дідусем та бабусею теж депортували в Хабаровський край Росії. Лідія народилася вже після возз'єднання сім’ї, в засланні.

12 вересня о 21:00 на всіх регіональних телеканалах Суспільного стартує проєкт «Покоління. Паралелі».

Серію телепрограм виготовила команда з Вінниці. 3 вересня у Вінниці в просторі Veteran Hub відбулася презентація-передпоказ проєкту.

«Проєкт "Покоління. Паралелі" — це телепрограма про боротьбу українців, зокрема, героїв з Вінниччини, за незалежність України. Ми розповідаємо, як це було 100 років тому за часів Визвольних змагань 1917–1921 років, понад 70 років тому в період розгортання УПА й показуємо боротьбу на сучасній російсько-українській війні. Події минулого ми відтворюємо за допомогою історичної реконструкції, а от сучасну історію глядачам розповідають ті люди, які творять її сьогодні. Це добровольці, військові, медики, волонтери», — розповідає авторка й керівниця проєкту Віта Приймак.

Планується 12 серій циклу «Покоління. Паралелі», у яких покажуть різні аспекти боротьби за незалежність.

«Наша мета — показати зв'язок поколінь у боротьбі за Україну. Показати, що й сто років тому, українці так само об'єднувалися для допомоги війську, що й тоді гостро стояло мовне питання, — зазначає Віта Приймак. — Показати, врешті-решт, методи агресії ворожої Росії, які з тих часів мало змінилися. В наших програмах разом з істориками ми ламаємо стереотипи й розвінчуємо міфи радянської історіографії. Ми розповідаємо про тих історичних героїв з Вінниччини, про яких глядачі, мабуть, ніколи й не чули».

Крім відновлення забутих імен борців за вільну Україну, команда проєкту хоче нагадати і про нинішню боротьбу. Нашим захисникам важливо знати, що в них є підтримка і їм є куди повертатися. Серед героїв проєкту — добровольці зі сходу та заходу, переселенці, військові з різних куточків України, для яких Вінниччина стала домівкою. 

Нагадаємо, у грудні 2020 року у межах «Створюй із Суспільним» відібрали 68 телепроєктів для виробництва на аутсорсі. 29 із них реалізували та покажуть до кінця 2021 року в ефірі філій Суспільного. 

До 30 вересня 2021 року триває черговий конкурс на виробництво проєктів для регіонів. 

На Суспільному шукають ідеї телевізійних програм п'яти напрямівособливості локального дозвілля; історію регіону; розвиток та навчання представників громад; довкілля: флора та фауна регіону; рівність, доступність, різноманіття та сталий розвиток.

Фото: пресслужби Суспільного

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду