На регіональних телеканалах філій Суспільного стартував проєкт про кухню Південної Бессарабії

На регіональних телеканалах філій Суспільного стартував проєкт про кухню Південної Бессарабії

11:11,
25 Січня 2022
1522

На регіональних телеканалах філій Суспільного стартував проєкт про кухню Південної Бессарабії

11:11,
25 Січня 2022
1522
На регіональних телеканалах філій Суспільного стартував проєкт про кухню Південної Бессарабії
На регіональних телеканалах філій Суспільного стартував проєкт про кухню Південної Бессарабії
«Їсторія» розповідає про минуле локальної кухні та про її майбутнє.

В ефірі регіональних телеканалів філій Суспільного стартував  телепроєкт «Їсторія», в якому йдеться про гастрономічну традицію Південної Бессарабії.

Заплановано 12 випусків, які виходитимуть щосуботи. Перший випуск вийшов 22 січня об 11:15.

Програму відібрали на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним». Автор ідеї Володимир Полторак через систему Prozorro підписав договір із Суспільним на суму 596 232 грн.

«Їсторія» розповідає про минуле локальної кухні та про її майбутнє. У кожному випуску відбуватиметься знайомство з тими, хто зберіг гастрономічну спадщину своїх предків. 

Команда «Їсторії» відібрала 12 бессарабських родин, які готують старожитні страви. Експедицію зафільмували, потім провели дослідження документальних джерел та відтворили давні рецепти. Серед них — символи локальної кухні: дунайський оселедець, бринза, мамалига, міліна, карнаци, курбан, мірудія та чубриця, манджа, чорнослив та, звичайно, бессарабський борщ.

До проєкту залучили шеф-кухаря Андрій Величко, який відтворює стародавні рецепти.

Володимир Полторак досліджує культурне розмаїття Південної Бессарабії, проводить пошукові експедиції. Він зрозумів, що смаки краще розповідають історію, ніж підручники. Так історик почав збирати «Їсторії» для своїх дітей та студентів.

«Досліджуючи історію та культуру, я багато подорожую Буджаком, або як його ще називають, — Південною Бессарабією. Це частина Одеської області між Дунаєм та Дністровським лиманом. У своїх мандрах я завжди намагався знайти щось автентичне, що нагадувало б про конкретне місце, про історичну епоху. Такими сувенірами стали смаки страв, які я куштував та їхні “Їсторії”, які я привозив своїм дітям. Я пригощав їх та розповідав історію місцевості», — каже Володимир Полторак.

Сама ідея створення такого циклу народилась ще у 2017 році під час організації дослідження бессарабської гастрономічної культури, а потім реалізувалась у  гастрономічному етнофестивалі «Буджак-Фест: свято кожного дня», проведеного за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, «Створюй із Суспільним» — програма співпраці з локальними продакшнами, де через пітчинг ідей втілюють телевізійні проєкти для регіональних телеканалів Суспільного.

Завдяки конкурсу «Створюй з Суспільним» регіональне мовлення у 2021 році поповнилося 42 новими програмами і шістьма регіональними розслідуваннями. Бюджет на аутсорс зріс до 36 мільйонів.

Наприкінці 2021 року на конкурсі Суспільного перемогли 74 проєкти, які планують виробити на аутсорсі для філій у 2022 році. 39 із них готові до реалізації, 35 проєктів потрапили у довгий список.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Аня Иванко
10:33 / 27.01.2022
600 просмотров на ютуб? вы серьезно??? и сколько на этом распилили, 500-800 тисяч? ну камон, уровень блога, не больше.
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду