«UA: Перший» навесні покаже серіал «Окуповані» про гібридну війну Росії проти Норвегії

Цю інформацію сайту «Суспільне мовлення» підтвердив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

«Показ плануємо навесні – або квітень, або березень (залежить від наших показів Параолімпіаді, якщо зможемо паралельно)», –  сказав пан Аласанія.

Він запевнив, що НСТУ купила права на показ першого сезону серіалу: «Суму відкрити не можу, це завжди дуже погано впливає на ринок (втрачаємо наступні контракти, бо ми вмовляємо фірми продавати нам дешевше за ринкову ціну, а коли та якщо це спливає – то комерсанти страшенно ображаються), але я гарантую, що права ми купили; контракт в нас на "UA: Перший" і зараз торгуємось за права на "UA: Крим"».

Як відомо, прем'єра серіалу відбулась 27 вересня 2015 року на каналі TV 2. Перший сезон складається з 10 серій, йдеться на сайті «Вікіпедія».

Це найдорожчий норвезький телесеріал, бюджет першого сезону якого склав 9.7 мільйона євро.Права на показ першого сезону були продані Великій Британії, Німеччині, Франції, Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії, країнам Бенілюксу тощо. У 2016 році студія «Гуртом» зробила власне озвучування українською мовою. 17 квітня 2017 року телеканал 24 випустив в український ефір перший сезон серіалу в озвучуванні студії «Гуртом» без купівлі ліцензії на телепоказ. Згодом інші українські телеканали повторили дії телеканалу 24, як наприклад ATR та Перший Західний, показавши серіал у 2017 в озвученні студії «Гуртом» без купівлі ліцензії на телепоказ, зазначено на «Вікіпедії».

Зураб Аласанія сказав, що на «UA: Першому» вийде перший сезону серіалу з закадровим озвученням на шість голосів, «це професійний войс-овер». Він підтвердив, що це буде озвучення студії «Гуртом».

На запитання, чи буде на Суспільному другий сезон, голова правління НСТУ сказав: «Поки дуже-дуже дорого. Продовжимо переговори, коли відкатаємо перший сезон. До того часу, сподіваємось, спаде ціна і на другий сезон».

Прем'єра другого сезону серіалу на Viaplay відбулася 29 вересня 2017 року, вийшло 8 серій.

У серіалі йдеться про те, що у Норвегії до влади приходять політики, які відмовляються від видобутку нафти та газу через кліматичну кризу. Керівництво Євросоюзу, не бажаючи відмовлятися від норвезьких енергоносіїв, просить Росію напасти на Норвегію. Москва погоджується і захоплює норвезькі нафтогазові родовища з метою контролю над ринком нафти.

Додамо, що на сайті щотижневої газети з питань європейських справ у Брюсселі Politico Europe порівняли серіал «Окуповані» з окупацією Криму «зеленими» чоловічками.

Нагадаємо, телеканал «UA: Донбас» (утворений в результаті об'єднання Луганської та Донецької філій НСТУ) отримав пакет документальних фільмів виробництва ВВС (Британської телерадіомовної корпорації). Це «Чудеса Сонячної системи»«Планета Земля»«Африка» та «Історія світу з Ендрю Марем».

comments powered by Disqus