У США дозволено трансляцію політичної реклами на каналах суспільного мовлення

Це рішення свідчить про бажання уряду США відкрити шлях великій кількості агітаційної політичної реклами до виборів, які пройдуть у листопаді.

Заборона існувала вже багато років, однак лише тепер суд вирішив, що вона є занадто глобальною та порушує право аудиторії державного радіо та телебачення на отримання суспільної інформації.

Свої наміри суд аргументує тим, що політична реклама не становить жодної загрози. Так, суддя Карлос Беа (Carlos Bea) акцентує на тому, що ця реклама має некомерційний характер та не нав’язує якісь товари  чи послуги, тож її поява на суспільному телебаченні та радіо не призведе до їхньої комерціалізації.

Перевага скасування заборони на трансляцію полягає у тому, що вона відкриває зелене світло і соціальній рекламі. Більшість юристів та громадських організацій відзначають ці зміни як позитивні для суспільства в цілому.

Однак медійники занепокоєні тим, що тепер обсяг реклами на каналах суспільного мовлення збільшиться майже втричі, тож для самих програм часу залишатиметься значно менше. Відповідно, сітку програм буде змінено, а це може призвести до скорочення аудиторії мовників. Тим паче перенасичення ефіру рекламою ще ніколи позитивно не впливало на репутацію каналів.

Джерело: Reuters

comments powered by Disqus