O.Torvald про представлення України на «Євробаченні-2017»: «Куди ми вляпалися, чуваки!»

Фінал національного відбору на 62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» тривав 25 лютого в Палаці культури КПІ й наживо транслювався двома загальнонаціональними каналами: СТБ і «UA: Першим».

Співачка, переможниця «Євробачення-2016», членкиня журі національного відбору Джамала підійшла наприкінці фіналу до музикантів зі словами: «Хлопці, я за вас переживаю», — хоча їхня перемога великою мірою залежала саме від неї. Адже гурт O.Torvald, який у 2005 році заснований у Полтаві, отримав від Джамали найвищий бал — шість, їй усе сподобалося. Тимчасом як від іншого члена журі, продюсера національного відбору Костянтина Меладзе музикантам дісталося всього два бали. У підсумку вийшло — 5 балів від суддів і 5 балів від глядачів.

«Зробіть дороги у країні й дайте нам народних артистів», — O.Torvald

Соліст O.Torvald Євген Галич після фіналу вийшов до журналістів зі всім гуртом: гітаристом Денисом Мізюком, DJ Миколою Райдою, бас-гітаристом Микитою Васильєвим та ударником Олександром Солохою. Він подякував за перемогу фан-спільноті O.Torvald #Нашілюдивсюди, а також хлопцям, які воюють на Донбасі («За те, що в нас можуть відбуватися такі конкурси, величезна подяка всім, хто захищає нашу країну»), дружинам і батькам музикантів, телеканалу СТБ, а особливо команді, яка допомагала з постановкою номера, мовляв, без режисера, продюсера і гримера телеканалу музиканти вийшли би на сцену в джинсах і футболках. До речі, грим їм накладали чотири години. Євген Галич також звернувся з подякою до фанатів співака Melovіn (Костянтина Бочарова), які засвистали в залі оцінку журі й після оголошення результатів ще довго скандували Me-lo-vіn: «Ви круті, ви зробили зі свого хлопця переможця». Останньою в ланцюжку подяк стала донька Євгена Галича: «Єво, тато крутіший за Монатіка», — порівняв він себе з учасником шоу «X-Фактор», «Танцюють всі» та «Зірковий ринг» Дмитром Монатіком. На відміну від останнього, соліст O.Torvald, який об’їздив десятки фестивалів, жодного разу не брав участі у вокальних шоу на телебаченні.

Музиканти розповіли, що ніколи не думали про перемогу, не дивилися виступів представників з інших країн. До цього моменту їх цікавили тільки півфіналісти, бо дуже хотілося виступити у фіналі. Але мрією хлопців був повноцінний півторагодинний концерт у Палаці культури КПІ, на його великій сцені.

«Єдиний мінус — це сидячий зал. Треба включити таймер (під час виступу на грудях у всіх музикантів гурту вмикався відлік часу, годинники були наче вмонтовані у шкіру. — ДМ), не зірватися, дивитися в камеру, не дивитися в камеру, щоб тебе не спалили феєрверки, щоб англійська, на якій ми раніше не співали, була кращою за огидну. Треба потрапляти в ноти. Мій мозок вибухав. Три хвилини для нас дуже мало», — сказав після виступу Євген Галич. На запитання, чи готовий представляти Україну, адже у травні буде ще більша сцена і більше відповідальності, він віджартувався, що дуже хоче їсти й не може про це думати.

Музиканти ще не знають, що робити з «цим багажем», яким чином їм допомагатиме СТБ в підготовці до «Євробачення-2017». Поки що вони думають над повною україномовною версією пісні Time, можливо, на конкурсі частину пісні також заспівають українською. Пообіцяли, щойно потепліє, зіграти безкоштовний концерт на галявині КПІ.

На «Євробаченні» представники різних країн розповідають про посили своїх пісень. Євген Галич висловив свій меседж: «Зробіть дороги у країні й дайте нам народних артистів».

У фіналі є кілька проектів бізнес-двіжу. Вони мають ілюзію естрадного гламурного дійства, — «Сальто назад»

Євген Галич погодився з членом журі Андрієм Данилком, який віддавав перевагу веселим номерам і виступав проти страждальних співачок, поставивши драматичній артистці Tayanna два бали. «Я виступаю за будь-які розваги, щоб не було сумно. Не можна дуже серйозним бути. Ти заграєшся у серйозність, твоє дитинство, яке є в тобі, пропадає», — сказав Євген Галич. Хоча перед тим розповідав, що зі всіма фіналістами подружився і Tayanna є частою гостею в них у гримерці.

Із того, як фіналісти відреагували на перемогу O.Torvald, слова про дружбу й любов за лаштунками можна поділити на два. Tayanna, яка, за словами Костянтина Меладзе, гідно представила б Україну на «Євробаченні-2017» і отримала б високе місце, побачивши, що програє рок-гурту, ледве стримала сльози, щоб не розплакатися у прямому ефірі від образи. Вона відразу залишила сцену, не привітавши музикантів. Тоді як гурт «Сальто назад», який у підсумку набрав 4 бали, ще довго обіймав O.Torvald і танцював разом із ними на сцені Палацу культури КПІ.

«Не всі займаються музикою як улюбленою справою. Для когось це спосіб заробляти гроші, естрадний бізнес-двіж, який варто змінити. У фіналі є кілька проектів бізнес-двіжу, ми до цього не маємо стосунку. Вони мають ілюзію естрадного гламурного дійства. Є багато нових гуртів, які справжні музиканти. Потрібні свіжі силі, нова розумна музика», — сказав соліст гурту «Сальто назад» Олександр Слободяник (Саша Таб).

Те, що дружби за лаштунками немає й усі ці розмови про любов один до одного та відсутність конкуренції серед фіналістів — на грані, стало зрозумілим і зі слів співачки Illaria, яка працює в тому ж жанрі, що й Tayanna. Зазначимо, що Tayanna за день до фіналу захворіла, про що під час прямого ефіру сказала ведучому шоу Сергію Притулі. Після виступу вона зізналася, що дотримується дієти, не їсть перед виступом сухариків і фруктів, які подразнюють зв’язки, та цього разу через хвилювання її підвело здоров’я і страшно боліло горло.

«Якщо ти виходиш на сцену, не потрібно нікому казати, що ти хворів. Це твоя робота, ніхто не має тебе жаліти. Ти на сцені виконуєш свою роботу, це твої проблеми. Тому я ніколи не говорила, що хворіла», — впевнено сказала найдобріша людина серед півфіналістів, за версією журі, Illaria.

На перемогу Melovin’а ще прийде час. У нього є всі інгредієнти для цікавого артиста, — Костянтин Меладзе

Фіналістів умовно можна поділити на три категорії: ті, які дуже хотіли перемогти, ті, які хотіли засвітитися в телевізорі, й ті, для яких це ще один конкурс, сходинка вгору. До перших можна віднести співачок Tayanna та Illaria. До других — «Сальто назад» та O.Torvald. До третіх — співаків Rozhden і Melovin.

Після виступу Rozhden зізнався, що його аудиторія — це ті люди, які не дивляться телевізора, тому голосування глядачів не відбиває реальної картини популярності артиста. Він був готовий до будь-якого результату, зі всіх учасників хвилювався найменше, у гримерці перед виступом лежав на надувному дивані, гладив кішку, яку привіз із собою, та дивився «Зоряні війни». «Дивувати — це хотіти сподобатися, хотіти сподобатися — це підлещуватися, підлещуватися — це принижуватися, я не з цих людей. Я можу бути собою», — сказав Rozhden. На його думку, на «Євробаченні» голосує обмежена кількість людей, одним із яких подобається Melovin, іншим — O.Torvald, а його люблять по всьому світі, телефонують і пишуть із Франції, Італії, Росії. «Я знаю, як перемогти там, але не знаю, як перемогти тут», — підсумував Rozhden.

Ще під час репетиції Melovin трішки більше вірив у перемогу в фіналі, готував якусь фантастичну декорацію від батька, якої глядач так і не побачив. Пізніше з'ясувалося, що це стійка для мікрофона. Перед прямим ефіром його думка змінилася, він був готовий до того, що не стане переможцем. У цьому співака радше за все переконав Костянтин Меладзе.

«У тому вигляді, в якому Melovin є, він ще досить юний і сирий, йому треба працювати. Люди його вперше побачать на міжнародному конкурсі, вони не дивилися Х-фактора”. Я вже говорив із продюсерами, каналом (СТБ. — ДМ), щоб довести його до відповідного рівня. Він дуже здібний, йому потрібні продюсери, йому треба доаранжувати пісню, довершити образ, це все в зародку. Ці прихильниці Melovin з’явилися завдяки телешоу, в яких він брав участь. Для публіки, яка його побачить уперше, цей образ не може бути переконливим. Ми цінуємо його якості. Я дивлюся на це з того погляду, щоби країна посіла високе місце на конкурсі. Якщо ви пригадуєте, після перемоги Руслани в нас було 15-те місце (його обійняв гурт «Ґринджоли», яка представляла Україну, виринувши на хвилі Помаранчевої революції. — ДМ). Мені б дуже хотілося, щоб у нас цього року все було по-іншому», — так Костянтин Меладзе пояснив, чому поставив Melovin три бали. Він додав, що якби мав вільні сили, то міг би допомогти співакові найближчим часом представити Україну на «Євробаченні»: в нього є все потрібне, щоби стати цікавим артистом.

Що до O.Torvald, то тут продюсер вважає, що рок-музика не має перспективи на «Євробаченні»: «Я дуже хотів би в цьому помилятися. Я сам обманюватися радий, як кажуть. Я хотів би бути неправим».

Костянтин Меладзе визнав, що відкриттям для нього став гурт «Сальто назад». Те, що музикантам журі поставили найнижчий бал, не біда. Адже участь у національному відборі відкрила гурту широкий шлях у шоу-бізнес. Тим паче, що кількість шанувальників зросла завдяки спільному виступу «Сальто назад» із 77-річною Bgirl Crazy Grandma Монікою зі Стокгольма. Дівчата із «Сальто назад» розповіли, що написали Bgirl Crazy Grandma електронного листа, вона послухала пісню й погодилася приїхати до Києва. За три дні до фіналу Моніка прибула в Україну й кілька разів репетирувала з «Сальто назад». «Я не маю дієти, не вегетаріанка, щодня гуляю по лісі, працюю фізично, доглядаю сад, квіти, танцюю. Мій чоловік мене підтримує. Люди, які мене знають, не дивуються. Вони мене знають. Я підтримую “Сальто назад”», — сказала Bgirl Crazy Grandma за лаштунками.

Чому Сергій Притула дозволяв собі перегинати палку в півфіналах і нервувався у фіналі?

Те, що на фіналі не до жартів і що команда нацвідобру на «Євробачення» справді не знає, кого обрати переможцем, дуже добре прочитувалося в поведінці Сергія Притули. Він уперше за чотири прямі ефіри хвилювався, час від часу запитував режисера, чи все гаразд, силував себе усміхатися на камеру.

«За лаштунками й на сцені відбувалася електрика. Всі хвилювалися. На кону стоїть не просто питання, кого ми вибрали чи кого ми образили своїм рішенням. Ми свідомо працювали над тим, щоб вибрати людину, яка представлятиме державу на конкурсі», — сказав на прес-конференції після фіналу Сергій Притула.

Він зауважив, що переміг той гурт, який узяв у суддів і глядачів друге місце. Це показник того, що не обов’язково бути фаворитом в одних або других, щоби представити країну.

Журналісти згадали Сергію Притулі слова Джамали: «Притулу — на Євробачення». Він відхрестився від варіанту, що почне співати, і сказав, що не уявляє себе ведучим міжнародного конкурсу.

«Я не буду вести Євробачення, на це в мене є свої причини. Я думаю, що оргкомітет Євробачення знайде людей, які зможуть гідно представити нашу країну. Мені в цій державі вже нікому нічого доводити не треба. Моя мама задоволена моєю роботою, це найважливіше. Думка бельгійської домогосподарки мене не так цікавить», — рознервувався Сергій Притула.

Він зазначив, що гурт O.Torvald і так уже стрибнув вище голови своїм номером: «Якщо порівняти те, що вони показували в півфіналі, з тим, що показали у фіналі, видно upgrade, залишається доточити моменти».

Ведучий прямих ефірів розповів, що ретельно готувався до кожного півфіналу. За його словами, продюсери телеканалу СТБ надсилали йому кістяк сценарію, в якому було прописано послідовність блоків, номерів, реклами.

«Потім починалася моя робота, тобто прослуховування музичного матеріалу, я шукав цікаві моменти, які стосувалися біографії, кар’єрного зростання виконавців; усе зводилося в єдине ціле, залишалися білі плями, які заповнювалися в процесі ефіру. Ти ніколи наперед не знаєш, що тобі відповідатиме учасник. Ніколи не знаєш, яка дискусія розпочнеться після коментарів суддів. Дуже велика імпровізаційна складова у прямих ефірах», — описав кухню роботи ведучого Сергій Притула.

Він зізнався, що відколи п’ять років тому завершилася каденція Притули, Педана та Фреймут у програмі «Підйом» на Новому каналі, в нього не було прямих ефірів. «Я прийшов із невеликим хвилюванням. Павільйонні зйомки мають іншу атмосферу, тут же немає права на помилку. Тому я сьогодні не зовсім задоволений своєю роботою в кадрі. Хвилювання після трьох півфіналів мене сьогодні нарешті наздогнало. Я бачу свої огріхи у своїй роботі», — не приховував ведучий.

Телеглядачів цікавило, чому Сергій Притула в півфіналі дозволяв собі грубі жарти, комусь могло видатися, що він перегинав палицю. «Якщо ти підсвідомо здогадуєшся, що учасник не пройде, то чому не зробити так, щоб учасник побув в ефірі загальнонаціонального каналу трошечки довше, щоб на нього подивилися, щоб його пожаліли: такий поганий ведучий, взяв і нагримав. У нас країна така, в нас люблять жаліти, а коли жаліють, це монетизується. Потім тих людей, яких жаліють, розтягують по гастролях, це фішка нашого шоу-бізнесу», — підсумував Сергій Притула.

Тож можна бути впевненими, що участь артистів у національному відборі, які, на жаль, не стали переможцями, повернеться їм сторицею. А от за O.Torvald справді потрібно тримати кулаки. Бо тепер це не лише їхні проблеми: разом із ними «вляпалася» вся Україна. З 9 по 13 травня, коли в Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Києва триватиме 62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення», Україні потрібно буде показати гостям із 43 країн, що посили, які несе рок-музика O.Torvald, працюють. Ну хоча би на рівні ремонту доріг, які й справді бодай у столиці могли би бути кращими за декорації гурту під час фіналу національного відбору.

На початку нацвідбору Джамала дала фіналістам майстер-клас, як треба почуватися на сцені і радіти перемозі. Вона заспівала композицію «Заманили», яку записала разом із групою «ДахаБраха». Глядачі відразу зійшлися на думці, що ця пісня гідна представити Україну на конкурсі

Кожного з фіналістів підтримував хтось із популярних артистів. Павло Зібров агітував голосувати за «Сальто назад»

Кася Мось із Польщі виконала на фіналі нацвідбору пісню Flashlight, з якою у травні приїде на конкурс у Київ. Співачка прославилася відвертою фотосесією у журналі Playboy. Артистка роздягнулася заради порятунку бездомних собак

Під час прямого ефіру глядачів у Палаці культури КПІ просили не розмовляти, не ходити по залу , не їсти і не пити, не користуватися спалахом на гаджетах і фотоапаратах, дивитися на сцену

Французька артистка Альма представлятиме свою країну на «Євробаченні-2017» в Києві з піснею Requiem. У Франції рік тому вона розпочала свою музичну кар’єру з виступів у пабах

Частина команди СТБ, яка цілий місяць без вихідних працювала у Палаці культури КПІ для того, щоб національний відбір на «Євробаченні-2017» запам'ятався телеглядачам надовго.

Фото: Павло Шевчук

comments powered by Disqus