Ofcom опублікував звіт про стан суспільного мовлення у Великобританії

Дорадчий орган країни у галузі медіа, незалежна компанія Ofcom наразі найбільш впливовими каналами суспільного мовлення називає BBC1, BBC2, ITV1, Channel 4 та Channel 5. Дотично у звіті також розглядаються цифрові канали корпорації ВВС та уельська версія Channel 4 – S4C.

Згідно з документом, загальні витрати на суспільне мовлення у Великій Британії знизилися на 8% порівняно з 2011 роком і нині становлять близько £2,8 млрд. Це у свою чергу продовжує прогнозовану тенденцію останніх п’яти років щодо зменшення видатків на утримання суспільного ТБ до 20%.

Прибутковість суспільного мовлення протягом першого півріччя 2012 року змінювалася залежно від популярності  конкретних каналів. Так, найбільший приріст капіталу (на 45%) мав Channel 5. Його прибуток становив близько £95 млн.

Аудиторія суспільного ТБ порівняно з 2011 роком дещо збільшилася. Тепер у BBC1 кількість глядачів зросла на 2% і становить 79% населення країни, у BBC2 – 54% (замість 52%). Однак ITV1, Channel 4 та Channel 5 загалом втратили близько 5% аудиторії.

У загальному висновку Ofcom відзначив, що прихильність населення Великої Британії до суспільних мовників країни залишається стабільною. Спеціальне дослідження підтвердило і те, що більшість британців, які хоч раз дивилися один з каналів суспільного ТБ, залишалися задоволеними якістю його контенту.

Джерело та повний текст звіту: Ofcom

comments powered by Disqus