Британський регулятор Ofcom починає сумніватися в суспільній цінності Channel 4

12:50,
12 Серпня 2013
2431

Британський регулятор Ofcom починає сумніватися в суспільній цінності Channel 4

12:50,
12 Серпня 2013
2431
Британський регулятор Ofcom починає сумніватися в суспільній цінності Channel 4
Нещодавно британський наглядовий орган Ofcom (The Office of Communications) представив дослідження рейтингів суспільних мовників Великобританії. Зокрема, до уваги брались показники динаміки в порівнянні з 2007 роком. Найгірші результати – у флагманського однойменного каналу Channel 4.

Дослідження поділено на два підрозділи. З одного боку досліджувалися флагманські канали суспільних мовників, а з іншого – весь портфель каналів у сукупності. З основних каналів до розгляду взяли BBC1, BBC2, ITV1, Channel 4 та Channel 5.

У червні Ofcom направив лист до телекомпаній із запитом інформації про рейтинги. Згідно з цим дослідженням, протягом останніх 6 років серед п’яти основних суспільних телеканалів Британії саме Channel 4 найбільше втратив аудиторію. Враховувались щотижневі показники рейтингу.

За результатами Ofcom, cередні показники щотижневого охоплення аудиторії у флагманського Channel 4 у 2007 році складали 59% від усієї потенційно можливої аудиторії, а в кінці 2012 – 51%. BBC1 залишається стабільним – 78%, як і Channel 5 – зменшення з 40% до 39%. Проте в той же час впали рейтинги ITV – з 70% до 64%), а також BBC2 – з 58% до 52%.

Однак, коли рахували рейтинг за повним набором каналів, то виявилось, що в цьому плані Channel 4 має зовсім невелике падіння середніх показників щотижневої аудиторії –  аналогічно до BBC і ITV. На захист Channel 4 виступає думка про те, що доцільно розглядати показники суспільного мовника саме в сукупності всіх його продуктів. У Channel 4 Corporation до них належать канали More4, Film4, E4, C4+1 і 4Seven. Виходячи з цього, середня тижнева аудиторія повного портфеля каналів мовника зменшилася з 2007 року лише дуже незначно – з 67% до 66%.

За цією ж системою вимірювання рейтинги ITV (ITV1+1, ITV2, ITV3, ITV4) навіть дещо знизилися – з 76% до 74%. Channel 5 (Channel 5+1, Five USA ) виріс – з 42% до 45%. А BBC з усім портфелем каналів (BBC1, BBC2, BBC3, BBC4, BBC News Channel, CBeebies, CBBC і BBC Parliament) навіть дещо втратив аудиторію – показники знизилися з 86% до 85%.

«Звертає на себе увагу найвищий рівень додаткового рейтингу в Channel 4 завдяки його цифровим каналам. Дані показують, що додаткові канали суспільних мовників можуть допомогти стабілізувати або розширити загальне охоплення аудиторії. Отже, цифрові канали допомагають вижити в конкурентному середовищі», – зазначають представники Ofcom.

Ofcom підкреслив, що проблема з рейтингами основного каналу Channel 4 все ж є, що підкреслив у  листі до голови компанії Лорда Теренса Бернса (Lord Terence Burns) і генерального директора Девіда Абрахама (David Abraham). Наглядач зазначив, що зниження рейтингів, що досі триває, призвело до того, що в даний час на флагманський телеканал припадає тільки дещо більше половини від загальної частки аудиторії з огляду на весь портфель мовника. Також вони підкреслили, що регулярна перевірка дуже важлива, тому що необхідно підтримувати суспільну цінність каналу.

Представники Channel 4 заявляють: «Channel 4 забезпечує суспільну цінність обслуговування через свій портфель, якому вдається підтримувати рівень щотижневої аудиторії майже у 70% протягом останніх шести років».

Проте мовнику не вдалося виправдати власні сподівання щодо збільшення аудиторії, що виходить із встановлених Абрахамом у річному звіті цілей.

У доповіді Ofcom також говориться, що в період між 2007 і 2012 перегляд національних новин на п'яти основних каналах суспільного мовлення в сумі скоротився з 90 годин на людину на рік до 82 годин.

Джерело: The Guardian

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Guardian
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду