Медіа-експерти: Суспільне мовлення має і мочити, і цілувати владу за потреби

«Не хочу, щоб у вас склалося враження, що суспільне мовлення – ворог влади. Це неправда. Ми маємо вийти з цієї парадигми: або ми мочимо владу, або ми її облизуємо. Ми маємо знайти баланс», - вважає Зураб Аласанія.

Висвітлення діяльності влади не має скочуватись у комплементарні сюжети, застерігає виконавча директорка ГО «Телекритика» Діана Дуцик. Згідно з моніторингами, дуже часто при подачі інформації про місцевих чиновників ОДТРК обмежуються паркетними сюжетами та матеріалами з ознаками замовності.

«Тобто і мочити, і цілувати», - резюмував модератор дискусії, журналіст «Громадського радіо» та телеведучий Андрій Куликов.

В Івано-Франківській області співіснують обласна державна ТРК «Карпати» та обласне телебачення «Галичина». ОДТРК донедавно існувала лише в радіоформаті, а нещодавно закупила дві камери і тепер виходить й у телеефір. «Галичина» фінансується обласною адміністрацією і мовить уже 25 років. Як "Галичина" та інші телекомпанії сприйняли звістку про створення Суспільного мовника – в нашому сюжеті.

Дискусія відбулася в Івано-Франківську 18 березня під час круглого столу«Перспективи та виклики перетворення ОДТРК в суспільних мовників». У ньому взяли участь заступник голови ДержкомтелерадіоБогдан Червак, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, виконавча директорка ГО «Телекритика» Діана Дуцик, медіа-юристка Ольга Большакова, співзасновниця і заступниця головного редактора «Громадського радіо» Наталка Соколенко, генеральний директор ОДТРК «Карпати» Володимир Приймак, генеральна директорка Івано-Франківського обласного телеканалу «Галичина» Ольга Бабій. Модерував зустріч журналіст «Громадського радіо», телеведучий Андрій Куликов.

Круглий стіл організовано громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» що фінансується Урядом Канади.

comments powered by Disqus