Конкурсантка від Росії на «Євробаченні-2017» Юлія Самойлова не має права в'їжджати до України – голова СБУ

Про це він сказав журналістам 17 березня, передає «Укрінформ».

«Закон має бути єдиним для всіх. Якщо людина перетнула кордон окупованої території, це означає, що вона скоїла правопорушення, і це є підставою для того, щоб закрити їй в'їзд в Україну. Але питання в'їзду чи нев'їзду в Україну не лише у компетенції СБУ, це компетенція і Державної прикордонної служби, вона також може ініціювати заборону на в'їзд», – зазначив Грицак. 

Керівник СБУ наголосив, що остаточне рішення щодо в'їзду Самойлової на територію України для участі у «Євробаченні» ще не ухвалено.

«Станом на цю хвилину рішення про заборону в’їзду співачки з Росії поки що не прийнято. У нас ще є багато часу до травня», – сказав він.

За його словами, оперативні дані, які є в наявності СБУ, говорять, що в Росії є представники з не гіршими вокальними даними. Але було прийнято рішення відправити саме цю людину, в якої є фізичні вади.

«Хотіли подивитися нашу реакцію. Реакція служб безпеки буде. Ми б хотіли підключити висновки організаторів "Євробачення", міністерства культури», – цитує слова Василя Грицака інтернет-видання Depo.ua.

Нагадаємо, виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд повідомив, що Європейська мовна спілка (ЄМС) «цілком підтримає рішення української влади» щодо участі представниці Росії Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017». Він сказав, що ЄМС не втручатиметься у рішення української влади.

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що «Україна буде розв’язувати це питання, по-перше, згідно з духом пісенного конкурсу Євробачення, а по друге, згідно з чинним українським законодавством». За його словами, Російська федерація незаконно анексувала Крим і продовжує неоголошену гібридну війну на сході України.

Зазначимо, 12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку. 

Стало відомо, що 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра» разом з Олегом Газмановим, Лолітою, гуртами «Калина folk», 5sta Family. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство і автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

Державна прикордонна служба та Служба безпеки України заявили, що перевірять, чи справді російська співачка Юлія Самойлова незаконно перебувала на території анексованого Криму. Обидва відомства обіцяють найближчим часом оголосити результати перевірки інформації про перебування Самойлової в анексованому Криму. Перевірка може тривати більше місяця.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав провокацією те, що Росія делегувала на «Євробачення-2017» у Київ співачку Юлію Самойлову, яка виступала в окупованій Керчі. Він вважає, що закон повинен бути один для всіх. 

11-13 березня у Києві проходила щорічна зустріч голів делегацій країн-учасниць «Євробачення-2017», де вони ознайомилися з підготовкою України до 62-го міжнародного пісенного конкурсу. На зустріч голів делегацій, яка щороку проходить у березні у місті-господарі «Євробачення», зі всіх 43 країн-учасниць не приїхала лише Росія.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus