ЄМС підтримає будь-яке рішення української влади щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»

ЄМС підтримає будь-яке рішення української влади щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»

16:01,
14 Березня 2017
2112

ЄМС підтримає будь-яке рішення української влади щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»

16:01,
14 Березня 2017
2112
ЄМС підтримає будь-яке рішення української влади щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»
ЄМС підтримає будь-яке рішення української влади щодо участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»
Виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд повідомив, що Європейська мовна спілка (ЄМС) «цілком підтримує рішення української влади» щодо участі представниці Росії Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017». Співачка у 2015 році незаконно прибула в окупований Крим, оминувши український Контрольно-пропускной пункт. Згідно з законодавством, через це їй заборонений в'їзд в Україну. Йон Ола Санд запевнив, що ЄМС поважає українські закони. У той же час віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Україна буде розв’язувати це питання згідно з духом пісенного конкурсу «Євробачення»

Про це йшлося під час прес-брифінгу організаторів Є»вробачення-2017», який пройшов 14 березня  у Premier Palace Hotel.

«Зі сторони Європейської мовної спілки у нас немає ніяких заперечень до російської делегації, ніяких порушень з їхнього боку. Ми би хотіли, щоб всі делегації брали участь. Але це рішення української влади, ми будемо його поважати», – сказав Йон Ола Санд.

В'ячеслав Кириленко запевнив, що найближчим часом українська влада оприлюднить своє рішення щодо можливого порушення Юлією Самойвою постанови Кабінету міністрів України №367 від 4 червня 2015 року,  згідно з якою іноземці повинні мати спеціальний дозвіл для в’їзду на територію Криму. 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованому Криму, в Керчі і перетнула російсько-український кордон без спеціального дозволу.

«Україна буде розв’язувати це питання, по-перше, згідно з духом пісенного конкурсу Євробачення, а по друге, згідно з чинним українським законодавством», – повідомив пан Кириленко.

За його словами, Російська федерація незаконно анексувала Крим і продовжує неоголошену гібридну війну на сході України.

«Разом з тим ця країна серед учасників Євробачення. Російська сторона запропонувала співачку, яка, на жаль, за деякими повідомленнями перетинала кордон автономної республіки Крим у незаконний спосіб. Ця справа потребує додаткового вирішення з боку спеціальних служб України. Цей процес зараз відбувається», – додав він.  

Нагадаємо, 12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку. 

Після цього стало відомо, що 27 червня 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра» разом з Олегом Газмановим, Лолітою, гуртами «Калина folk», 5sta Family. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство і автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

Державна прикордонна служба та Служба безпеки України заявили, що перевірять, чи справді російська співачка Юлія Самойлова незаконно перебувала на території анексованого Криму. Обидва відомства обіцяють найближчим часом оголосити результати перевірки інформації про перебування Самойлової в анексованому Криму. Перевірка може тривати більше місяця.

У свою чергу міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав провокацією те, що Росія делегувала на «Євробачення-2017» у Київ співачку Юлію Самойлову, яка виступала в окупованій Керчі. Він вважає, що закон повинен бути один для всіх. 

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду