Європейська мовна спілка запропонувала Юлії Самойловій виступити по відеозв'язку

Про це сказано в заяві Європейської мовної спілки (EBU) на офіційному сайті конкурсу.

За планом ЄМС, Юлія Самойлова спершу виступить по супутниковому зв'язку в півфіналі конкурсу, а потім, в разі вдалого виступу, і у фінальній частині конкурсу.

«Ми зважилися на безпрецедентний крок і вирішили дати мовнику "Первый канал" Росії можливість транслювати виступ Юлії Самойлової у другому півфіналі через супутник», – йдеться у повідомленні ЄМС.

ЄМС повідомила, що подібних випадків не було за 60-річну історію конкурсу.

Виконавчий директор «Євробачення» Йон Ола Санд сказав, що вкрай важливо, аби «Євробачення» залишилося вільним від політики. Він додав, що продовжує діалог з українською владою щодо того, щоб всі учасники приїхали в Київ. 

Нагадаємо, 22 березня 2017 року Служба безпеки України заборонила в'їзд на територію України представниці на «Євробаченні-2017» від Росії Юлії Самойлової терміном на три рокиРішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України.

Національна суспільна телерадіокомпанія України, як мовник-організатор пісенного конкурсу Євробачення-2017, повідомила, що виконує і продовжуватиме виконувати рішення органів державної влади України.

Йон Ола Санд заявив, що ЄМС поважає місцеві закони країни-господаря конкурсу, однак глибоко розчарована таким рішенням, оскільки вважає, що воно йде в розріз із духом конкурсу та поняттям інклюзивності, яке лежить в основі його цінностей конкурсу. 

12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має 1-у групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку. 

У  червні 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра». Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus