Наглядова рада скасувала рішення про припинення контракту Аласанії

Наглядова рада скасувала рішення про припинення контракту Аласанії

09:44,
28 Червня 2019
3308

Наглядова рада скасувала рішення про припинення контракту Аласанії

09:44,
28 Червня 2019
3308
Наглядова рада скасувала рішення про припинення контракту Аласанії
Наглядова рада скасувала рішення про припинення контракту Аласанії
27 червня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України на позачерговому засіданні скасувала своє рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією, що було прийняте 31 січня 2019 року.

Про це  повідомляє suspilne.media. «Після скасування Наглядовою радою свого рішення, поновлення на посаді голови правління UA: Суспільне мовлення відбудеться ще до набрання рішенням суду законної сили», – йдеться на сайті Суспільного.

Голова наглядової ради Світлана Остапа у коментарі «Детектору медіа» вточнила, що рішення вступить в силу після оприлюднення протоколу позачергового засідання. За її словами, задля  ефективного функціонування суспільного мовника рішення суду від 19 червня, яке винесене на користь Зураба Аласанії, могло бути виконане двома шляхами: відразу органом управління (наглядовою радою -  РЕД.), або вступило б в силу після певного терміну - десь приблизно через 40 днів. «Другий шлях міг потягнути виплату матеріальних (а можливо, й моральних) збитків. Тому більшість наглядової ради вирішила скасувати рішення від 31 січня 2019 року про дострокове припинення контракту з Зурабом Аласанією (протокол № 26)», – сказала Остапа, додавши, що рішення наглядової не стане на заваді незадоволеним подати апеляцію.

За її словами, така ситуація склалася й через те, що наглядову раду, члени якої працюють на громадських засадах, більшість працівників НСТУ не сприймала як орган управління Суспільного мовника. «Ми погодилися працювати «за ідею», а нас почали сприймати як громадський контроль. Як виявилося, повноважень і роботи у наглядової дуже багато. І ми єдина в Україні наглядова рада ПАТ, яка працює на громадських засадах. Сподіваюсь обидві сторони тепер працюватимуть на результат – збільшення довіри суспільства до Суспільного мовника (це означає і збільшення аудиторії), а не обмінюватимуться «компліментами» у соціальних мережах. А використання коштів з держбюджету – передбачає сувору підзвітність. Над цим і працюватимемо», – сказала Світлана Остапа.

Нагадаємо, Зураб Аласанія 23 червня залишив посаду голови правління Суспільного і став головним експертом при правлінні.

Нагадаємо, 19 червня 2019 року Шевченківський районний суд міста Києва скасував рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України про звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ.

31 січня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконуючого обов’язки. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький.

12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради.

12 квітня відбулося перше судове засідання щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» та членів наглядової ради Тетяни Лебедєвої, Світлани Остапа, треті особи – члени наглядової ради В’ячеслав Козак, Олексій Панич і Вадим Міський, Микола Чернотицький.Наступні судові засідання відбулися 19 квітн, 11 червня. 11 червня суд продовжив розгляд справи за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» 19 червня.

Зураб Аласанія до 23 червня перебував у відпустці. Тимчасово виконувати обов’язки голови правління на час його відсутності призначено члена правління НСТУ Миколу Чернотицького.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду