Суд скасував рішення про звільнення Зураба Аласанії

Суд скасував рішення про звільнення Зураба Аласанії

17:47,
19 Червня 2019
4626

Суд скасував рішення про звільнення Зураба Аласанії

17:47,
19 Червня 2019
4626
Суд скасував рішення про звільнення Зураба Аласанії
Суд скасував рішення про звільнення Зураба Аласанії
19 червня 2019 року Шевченківський районний суд міста Києва скасував рішення наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України про звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ.

Про це у фейсбуку повідомили голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа та секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський.

Суддя  Наталія Пономаренко зачитала рішення суду, в якому йдеться про те, щоб визнати незаконним та скасувати рішення наглядової ради НСТУ від 31 січня 2019 року про дострокове припинення контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією. 

Суд також визнав незаконним та скасував рішення наглядової ради НСТУ від 12 лютого про дату припинення контракту 6 травня 2019 року.

«2. Визнати незаконним та скасувати рішення Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від 31 січня 2019 року, яке оформлено Протоколом засідання Наглядової ради №26: "Внести до порядку денного засідання питання про дострокове припинення контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. і розглянути його в закритому режимі";

3. Визнати незаконним та скасувати рішення Наглядової ради Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" від 31 січня 2019 року, яке оформлено протоколом засідання Наглядової ради №26: "голосувати за проект рішення питання про дострокове припинення контракту з Головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів, для підрахунку результатів голосування утворивши лічильну комісію в складі В. Яворівського, Н. Скрипки, В. Міського";

4. Визнати незаконним та скасувати рішення Наглядової ради Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" від 31 січня 2019 року, яке оформлено протоколом засідання Наглядової ради №26: "Припинити контракт від 04 травня 2017 між ПАТ "НСТУ" та Аласанією Зурабі Григоровичем достроково на підставі п. 7.4.2.1 контракту з урахуванням обґрунтувань, викладених в проектах рішень О. Панича та В. Козака, а також доповнень і застережень, висловлених у ході обговорення";

5. Визнати незаконним та скасувати рішення Наглядової ради Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" від 31 січня 2019 року, яке оформлено протоколом засідання Наглядової ради №26: "призначити виконувачем обов’язків голови правління ПАТ "НСТУ", з моменту припинення дії договору з З.Г. Аласанією і до обрання нового голови правління, члена правління Чернотицького Миколу Миколайовича";

7. Визнати незаконним та скасувати рішення Наглядової ради Публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" від 12 лютого 2019 року, яке оформлено протоколом засідання Наглядової ради №27: "з урахуванням рішення Наглядової ради ПАТ "НСТУ" про дострокове припинення контракту, укладеного 04 травня 2017 року між ПАТ "НСТУ" та Аласанією Зурабі Григоровичем (Протокол №26 засідання Наглядової ради ПАТ "НСТУ" від 31 грудня 2018 року), відповідно до п.7.10. зазначеного Контракту, встановити дату припинення зазначеного контракту — 06 травня 2019 року. Доручити С.В. Остапі вручити З.Г. Аласанії повідомлення про нову дату припинення контракту"», – зачитала суддя під час засідання.

Вадим Міський зазначив, що суд задовольнив рішення Зураба Аласанії частково: рішення наглядової ради НСТУ про дострокове припинення контракту скасувати.  Позови до членів НР Тетяни Лебедєвої та  Світлани Остапи відхилені.

Тетяна Лебедєва як голова наглядової ради НСТУ вручала повідомлення Зурабу Аласанії про припинення його повноважень після рішення наглядової ради від 31 січня.

В. о. голови наглядової ради Світлана Остапа вручила повідомлення після рішення НР від 12 лютого про припинення повноважень Зураба Аласанії як голови правління НСТУ від 6 травня.

Зураб Аласанія у позовній заяві мав питання, чому Тетяна Лебедєва і Світлана Остапа вручили йому такі повідомлення.

Суд відхилив ці питання:

«6. Визнати незаконним та скасувати рішення Голови Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Тетяни Яківни Лебедєвої про сплив терміну повноважень голови правління 19 лютого 2019 року, яке міститься у Повідомленні №05/01-НР від 06 лютого 2019 року;

8. Визнати незаконним та скасувати рішення Заступника голови (в.о. Голови) Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» про сплив терміну повноважень голови правління 06 травня 2019 року, яке міститься у Повідомленні №18/01-НР від 19 лютого 2019 року».

Світлана Остапа пояснила, що «рішення набуде чинності після спливу терміну апеляційного оскарження, якщо скарги не буде подано».

Зураб Аласанія до 23 червня перебуває у відпустці. Тимчасово виконувати обов’язки голови правління на час його відсутності призначено члена правління НСТУ Миколу Чернотицького.

Як писав «Детектор медіа»,10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

31 січня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконуючого обов’язки. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький. Він сказав, що не бачить себе очільником Суспільного.  

12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

25 лютого стало відомо, що Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради.

12 квітня відбулося перше судове засідання щодо розірвання контракту з Зурабом Аласанією за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» та членів наглядової ради Тетяни Лебедєвої, Світлани Остапа, треті особи – члени наглядової ради В’ячеслав КозакОлексій Панич і Вадим Міський. Тоді суд оголосив перерву до 19 квітня. Тоді судове засідання щодо справи Зураба Аласанії проти НСТУ перенесли на 11 червня. 11 червня суд продовжить розгляд справи за позовом Зураба Аласанії до ПАТ «НСТУ» 19 червня.

Фото: Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду