Парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися – Чернотицький

Парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися – Чернотицький

17:28,
31 Травня 2019
3113

Парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися – Чернотицький

17:28,
31 Травня 2019
3113
Парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися – Чернотицький
Парламентська кампанія має стати аргументом, чому Суспільне мовлення повинно фінансуватися – Чернотицький
Завдання новинарів і суспільно-політичного напряму телебачення і радіо Національної суспільної телерадіокомпанії України – провести парламентську кампанію так, щоб це стало аргументом для майбутніх парламентарів, уряду і всіх громадян, чому Суспільне мовлення має фінансуватися за кошти платників податків згідно з законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». Бюджет НСТУ має становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто у 2019 році ця сума мала б бути 1 млрд. 816 млн, проте Верховна Рада проголосувала за бюджет для Суспільного у розмірі 1 млрд грн 5 млн. 100 гривень.

Про це сказав т. в. о. голови правління НСТУ Микола Чернотицький під час панельної дискусії «Трансформація суспільного мовлення в регіонах», яка відбулася 31 травня на VII міжнародному форумі Lviv Media Forum.

У панелі взяли участь голова правління НСТУ Зураб Аласанія (на даний момент офіційно у відпустці), т.в.о. голови правління НСТУ Микола Чернотицький, голова наглядової ради НСТУ, заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» Світлана Остапа, народна депутатка України Ірина Подоляк. Модерував дискусію голова Офісу Ради Європи в Україні. Мортен Енберг. Панельна дискусія організована за підтримки проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації то посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

«Наша робота – провести парламентську кампанію так, щоб це стало аргументом для майбутніх парламентарів, уряду і всіх громадян, чому Суспільне мовлення має фінансуватися за кошти платників податків. Це буде важко досягнути. Філії Суспільного, радіо, "UA: Перший" і цифрові платформи працюватимуть так, щоб висвітлити парламентську кампанію ідеально», – сказав Микола Чернотицький.  

Він зазначив, що «Зворотний відлік» став прикладом того, як має виглядати політичне ток-шоу, тепер вся команда Суспільного має показати приклад, як потрібно працювати під час парламентських виборів.

Світлана Остапа відзначила професійну роботу філій НСТУ під час президентських виборів. Новини філій були одними з найчистіших, про це свідчать моніторинги Ради Європи та «Детектор медіа».

«Нас очікують парламентські вибори, під час яких будуть мажоритарні округи, на кожному з них десятки людей будуть балотуватися. І всі вони прийдуть на філії. Ви повинні не просто скотитися до шоу, а заглибитися і розповісти суть кожного з кандидатів», – порадила Світлана Остапаю

За її словами, не треба ігнорувати рейтингами.  Команда Суспільного повинна почати працювати над збільшенням рейтингів.

«Рейтинг – це збільшення аудиторії, яка буде довіряти Суспільному мовленню, і саме вона захищатиме його», – сказала пані Остапа.

Зураб Аласанія сказав, що майбутнє Суспільного лежить у філіях.

«Наша перемога буде саме в регіонах, силою є те, що ми маємо телерадіокомпанії в кожній області», – зазначив він.

За його словами, зміни на Суспільному відбуваються, але треба час, щоб їх всі помітили та оцінили.

У залі була пристуня медіаекспертка, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації» Діана Дуцик. Вона нагадала про звіт моніторингу, який проводили коаліція громадських організацій за замовлення Ради Європи. Експерти відзначили, що Суспільний мовник не займав активної позиції під час виборчої кампанії. Аналіз політичної ситуації у новинах на Суспільному посідав 5 місце. Пані Дуцик поцікавилася у менеджерів НСТУ, яку позицію буде займати «UA: Перший».

Зураб Аласанія відповів, що не вважає, що на «UA: Першому» замало політики. «Ми порівнюємо з тим, чим країна перенагодована. Вибачте, лайном. Вам дають кількість політиків, замилюючи очі. У нас було достатньо політики, були змісти і сенси», – сказав він.

За його словами, найближчим часом Суспільне запустить нові суспільно-політичні проекти, буде хард-ток, але на все це потрібен час.

«Ми не граємо у щурячі гонки. Ми маємо мати свій план розвитку, і працювати згідно з ним спокійно, поступово, з аналізом», – сказав пан Аласанія.

Він додав, за минулий рік було зроблено більше 200 програм. Наступного року буде ще більше. «Ми шукаємо баланс між формою і змістом», – пояснив Зураб Аласанія.

Микола Чернотицький розповів, що генпродюсер та відповідальні за інформаційне мовлення провели аналіз щодо президентської кампанії і зробили висновки, що треба змінити на парламентській кампанії. Він додав, що ще 2 роки тому мало хто міг би сказати, що філії будуть висвітлювати приїзд кандидатів у президенти у регіони і що це буде не «джинса».

Нагадаємо, у звіті Офісу Ради Європи йшлося про те, що «UA: Перший» був єдиним каналам, в ефірі якого не було «джинси». У той же час «UA: Перший» не забезпечив широкого висвітлення виборчої кампанії. Діана Дуцик сказала, що сторінка «UA: Першого» у Facebook є набагато цікавішої, ніж їхні новини. Пізніше медіаекспертка рекомендувала Суспільному посилити інформаційно-політичне мовлення під час парламентської кампанії. 

Відомо, що у червні Суспільне готує другий сезон ток-шоу «Зворотний відлік» до парламентських виборів.

Фото: Фейсбук-сторінка Медійні проекти Ради Європи в Україні

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду