Криза через COVID-19 негативно вплине на фінансування 79% суспільних мовників – EBU
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Криза через COVID-19 негативно вплине на фінансування 79% суспільних мовників – EBU
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного з посиланням на звіт The European Broadcasting Union (EBU). Результати дослідження EBU доступні лише членам спілки, серед яких від України є Національна суспільна телерадіокомпанія України.
В EBU арогнозують падіння доходів від реклами й громадських джерел, і тільки невелику кількість суспільних мовників уряд підтримає фінансово.
«За даними звіту ЄМС 79% суспільних мовників чекають негативного впливу кризи на фінансування. Найбільше вона відчуватиметься в Україні, Великобританії, Іспанії, Італії, Австрії, Хорватії, Боснії і Герцеговині, Сербії та Молдові», – зазначають у НСТУ з посиланням на звіт.
19% суспільних мовників отримали чи чекають на додаткову фінансову допомогу від держави, 70% залишаться без неї. Можливість надання фінансової підтримки для 11% суспільних мовників ще обговорюють.
Наприклад, у Бельгії угода про управління VRT передбачає державну компенсацію у випадку зниження комерційних доходів до мінімальної суми — 85% від найвищого показника. У Північній Македонії MKRTV отримав фінансову підтримку від регулювального органу. Водночас суспільний мовник Латвії LR отримав спеціальний грант від держави для компенсації наслідків кризи, а ERSL у Люксембурзі незабаром його отримає. У Польщі TVP чекає на державний грант для компенсації збитків від втрати ліцензійних платежів.
До кризи через COVID-19 лише 15% суспільних мовників планували скорочення фінансування 2020 року, нині ж 56% організацій. У середньому розмір скорочення сягатиме 6%.
Прогнозують, що прибутки суспільних мовників від реклами скоротяться на 30% порівняно з 2019 роком. В Ірландії фінансування суспільного мовника RTÉ залежить від рекламних доходів. Під час карантину організація зазнала значних збитків через збір ліцензійної плати. Тож RTÉ заявив, що його фінансування на 2020 рік може скоротитися на 25–35%.
Нагадаємо, фінансування НСТУ у зв’язку з кризою через COVID-19 урізали на 178 мільйонів гривень — до 1,53 мільярда гривень, що на 500 мільйонів менше за передбачений законом обсяг (2,1 млрд грн 2020 року). Окрім того НСТУ має сплатити з власного бюджету борг держави перед акціонерним товариством «Євроньюз». Після сплати боргу у НСТУ у розмірі 10,5 млн євро залишиться 57% фінансування.
Фото: фейсбук-сторінка EBU