ЄМС просить Верховну Раду, Президента і Кабмін забезпечити фінансування Суспільного (ЛИСТ)

ЄМС просить Верховну Раду, Президента і Кабмін забезпечити фінансування Суспільного (ЛИСТ)

14:21,
22 Листопада 2018
3033

ЄМС просить Верховну Раду, Президента і Кабмін забезпечити фінансування Суспільного (ЛИСТ)

14:21,
22 Листопада 2018
3033
ЄМС просить Верховну Раду, Президента і Кабмін забезпечити фінансування Суспільного (ЛИСТ)
ЄМС просить Верховну Раду, Президента і Кабмін забезпечити фінансування Суспільного (ЛИСТ)
Генеральний директор Європейської мовної спілки (The European Broadcasting Union) Ноель Керран написав листа до Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України і Бюджетного комітету Верховної Ради з проханням забезпечити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Листа Ноеля Керрана надала сайту «Детектор медіа» прес-служба НСТУ.

«Ми розуміємо, що українська влада планує подальше скорочення бюджету мовника — на 43% у 2019 році. Це становить подальшу загрозу існуванню Суспільного мовника, його здатності адаптуватися до розвитку медіасектору та відповідати очікуванням аудиторії. Це також надалі негативно впливатиме на імплементацію нагальних реформ і трансформацію НСТУ в повноцінного суспільного мовника, який визнано урядом як наріжний камінь процесів демократизації в країні», — йдеться в листі ген директора ЄМС.

Європейська мовна спілка висловлює в листі занепокоєння безперервним фінансовим тиском на Суспільне і наполегливо просить українську владу забезпечити фінансування Суспільного мовника, як того вимагає закон.

«Європейська мовна спілка, що представляє європейські суспільні ЗМІ та надає послуги сукупно 1 млрд споживачів, висловлює свою підтримку НСТУ, і сподівається, що українська влада виділить усю суму фінансування, як передбачено в законі, щоб Суспільний мовник України міг виконувати покладені на нього завдання та відігравати важливу роль у суспільстві, особливо у контексті майбутніх президентських і парламентських виборів 2019 року», — зазначено в листі.

Для збільшення зображення клікніть на нього

Нагадаємо, у жовтні Європейська мовна спілка уже висловлювала стурбованість щодо скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії на 43 % в 2019 році і закликала Кабінет Міністрів України профінансувати Суспільне згідно з законом.

8 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.

Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

Народний депутат Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню. Прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» проекті бюджету на 2019 рік.

Додамо, депутатка Європарламенту Ребекка Хармс закликала владу України забезпечити належне фінансування Суспільного мовлення.

Також громадські та правозахисні організації в публічній заяві закликають уряд та Верховну Раду зупинити фінансовий тиск на незалежного Суспільного мовника.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду