Рахунки Суспільного мовника розблоковано

Рахунки Суспільного мовника розблоковано

08:56,
3 Червня 2020
4563

Рахунки Суспільного мовника розблоковано

08:56,
3 Червня 2020
4563
Рахунки Суспільного мовника розблоковано
Рахунки Суспільного мовника розблоковано
2 червня виконавча служба Міністерства юстиції зняла арешт із комерційних рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Про це «Детектору Суспільного мовлення» повідомив голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

Із 3 червня Суспільний мовник може вільно користуватися коштами зі своїх комерційних рахунків, повідомила пресслужба НСТУ.

Рахунки НСТУ були арештовані виконавчою службою Мін’юсту для примусового стягнення з НСТУ боргу акціонерному товариству «Євроньюз» у розмірі 10,5 млн євро.

29 травня Господарський суд прийняв ухвалу, якою зупинив примусове стягнення коштів з НСТУ. 1 червня АТ «Євроньюз» попросило виконавчу службу повернути йому документ, який зобов’язував примусово стягувати кошти. Як пояснили в пресслужбі НСТУ, «Євроньюз» погодився дати можливість НСТУ самостійно сплатити борг, а не примусово. Після повернення виконавчого документа «Євроньюзу» 2 червня було знято арешт з рахунків.

НСТУ починає виплату боргу з власного бюджету і планує завершити виплати до кінця місяця, повідомили в пресслужбі компанії.

Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник державної Національної телекомпанії України.

Нагадаємо, 21 жовтня 2010 році Національна телекомпанія України підписала ліцензійний договір з компанією «Євроньюз» на шість років на створення і випуск української версії телеканалу «Євроньюз». З 2013 року припинилися виплати з державного бюджету на український «Євроньюз» і почав накопичуватися борг.

12 травня 2015 року «Євроньюз» подав до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро ліцензійних платежів за період з лютого 2013 по лютий 2015 років. НТКУ, а згодом її правонаступник НСТУ, програвали суди один за одним.

28 лютого стало відомо про арешт усіх рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії України. Це сталося після того, як 18 лютого виконавча служба Міністерства юстиції України відкрила виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. євро та 73 тис. грн судового збору на користь «Євроньюз».

НСТУ звернулася по допомогу до Кабміну, Мінфіну, Мін’юсту та Мінкульту щодо арешту та блокування рахунків і зупинки діяльності компанії.

11 березня стало відомо, що уряд наблизить фінансування НСТУ з державного бюджету з жовтня-грудня 2020 року на березень 2020 року на суму 310 млн грн, щоб НСТУ могла сплатити борг. Та лише 24 квітня Кабмін прийняв відповідну постанову, що відкриває дорогу до виплати боргу НСТУ «Євроньюзу».

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія розповів «Детектору суспільного мовлення», що робила компанія, щоби вирішити питання 10,5 млн євро боргу перед «Євроньюз», який їй дістався у спадок від державної телекомпанії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду