Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро

Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро

14:02,
16 Липня 2020
9771

Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро

14:02,
16 Липня 2020
9771
Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро
Бюджет суспільного мовника Словенії хочуть зменшити на 13 млн євро
Європейська спілка мовників (The European Broadcasting Union, EBU), Медіа-організація Південно-Східної Європи (the South East Europe Media Organisation, SEEMO) та Європейська федерація журналістів (The European Federation of Journalists, EFJ) закликали уряд Словенії забезпечити належне фінансування для суспільного мовника RTV Slovenija, що дозволить мовникові виконувати свою місію в суспільстві та залишатися незалежними від політичного впливу. Організації також просять збільшити час для публічних дебатів щодо запропонованих змін у фінансуванні засобів масової інформації в Словенії.

Про це йдеться на сайті Європейської спілки мовників.

Зміни до Закону про радіо і телебачення Словенії, які наразі розглядають, можуть призвести до різкого скорочення фінансування суспільного мовника, приблизно на 13 мільйонів євро.

«Це поставить під загрозу та значно поставить під сумнів виконання доручень засобів масової інформації, які, як визначено Законом, мають слугувати усім верствам суспільства для інформування, навчання та розваг», – повідомляють у зверненні організації.

Керівники трьох організацій зазначили, що під час пандемії COVID-19 як ніколи потрібний незалежний і сильний суспільний мовник. Вони закликали уряд Словенії провести громадське обговорення змін до Закону про радіо і телебачення, щоб усі зацікавлені сторони, які можуть постраждати внаслідок цього, сказали своє слово.

Нагадаємо, у 2018 році тимчасова виконувачка обов’язків директора Суспільного мовника Словенії TV Slovenija Наталія Горчак сказала в інтерв’ю «Детектору суспільного мовлення», що вони мають дуже низький бюджет на суспільне мовлення. За її словами, він є чи найнижчий порівняно з усіма іншими західними країнами.  Фінансування суспільного мовника Словенії складає 37 млн євро. Окрім цього ще 20 % їхнього доходу вони заробляють самі. Це приблизно 10 млн євро. Отже, загальний бюджет V Slovenija  47 млн євро.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду