Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення

Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення

10:17,
19 Листопада 2018
1317

Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення

10:17,
19 Листопада 2018
1317
Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення
Депутатка Європарламенту рекомендує Верховній Раді надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення
Депутатка Європарламенту Ребекка Хармс закликала владу України забезпечити належне фінансування Суспільного мовлення.

Про це вона сказала під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 17 листопада, де моніторингова місія у складі представників Національного демократичного інституту та Європейського парламенту презентувала рекомендації для забезпечення прозорих і демократичних виборів в Україні наступного року.

Загалом у висновку місії – 51 рекомендація. Одна з них стосується Національної суспільної телерадіокомпанії України.

«Одна з рекомендацій, які ми дамо, стосується підтримки Суспільного мовлення, потрібно надати необхідний бюджет для Суспільного мовлення. Для решти ЗМІ потрібна правильна правова база», – сказала вона.  

За її словами, щоб боротися з російською пропагандою, потрібно дві речі: 1) підвищувати якість медіа; 2) громадяни України мають підвищувати медіаграмотність, щоб розуміли, де правдива інформація, а де – ні.

Після прес-брифінгу у коментарі журналістам телеканалу «UA: Перший» депутатка Європарламенту розповіла, чому важливо зміцнювати Суспільне мовлення.

«Скорочувати бюджет українському суспільному телебаченню, я вважаю, ми усі вважаємо, — неправильно. Зміцнювати суспільне телебачення в Україні — означає надання тої суми грошей, якої воно дійсно потребує для того, аби робити хороші програми. І я вважаю, що бюджет має бути збільшено принаймні вдвічі так швидко, наскільки це можливо. Український уряд та Президент, якщо вони погодяться із тим, що Суспільне мовлення є необхідним, і якісна та незалежна журналістика — це одна з відповідей на російську пропаганду, тоді цей бюджет для українського Суспільного телебачення має збільшитись», — цитує слова Ребекки Хармс прес-служба НСТУ.

Делегацію НДІ очолили Дерек Мітчелл, президент НДІ та колишній посол США у Бірмі (М'янмі), та Вільям Тейлор, виконавчий віце-президент Інституту миру (США) та колишній посол США в Україні. До складу делегації НДІ також увійшли Крістіна Хартман, експертка з виборів та політична консультантка; Лора Джуетт, регіональна директорка програм НДІ в Євразії; Патрик Мерло, директор виборчих програм НДІ; Мері О'Хейген, головна радниця та директорка програм НДІ в Україні.

Делегацію Європейського парламенту очолив депутат ЄП Дарюш Росаті(Європейська народна партія, Польща). До складу делегації також увійшла депутатка ЄП Ребекка Хармс (Зелені/Європейський вільний альянс, Німеччина), та Джеррард Кілі, керівник відділу Департамента підтримки демократії в ЄП.

18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.

Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Громадські та правозахисні організації в публічній заяві закликають уряд та Верховну Раду зупинити фінансовий тиск на незалежного Суспільного мовника.

Європейська мовна спілка висловила стурбованість щодо скорочення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії на 43 % в 2019 році і закликала Кабінет Міністрів України профінансувати Суспільне на 100 %.

22 жовтня на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів оприлюднено повідомлення про загрозу щодо можливого недофінансування  Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2019 році, яке поставить компанію на межу банкрутства.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
uacrisis.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду