На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне

13:13,
9 Листопада 2018
3094

На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне

13:13,
9 Листопада 2018
3094
На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне
На сайті Кабінету Міністрів зареєстровано петицію з вимогою дофінансувати Суспільне
Уряд розгляне петицію, якщо її підпише 25 тисяч осіб.

Михайло Степанович Думич 8 листопада 2018 року зареєстрував електронну петицію на сайті Кабінету Міністрів на підтримку Суспільного мовлення.

Ініціатор петиції нагадав, що відповідно до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» загальний обсяг фінансування має становити 0.2% від державного бюджету. Водночас 2018 року недофінансований на 50%.

«…Суспільний, але державний мовник, на відміну від телеканалів відомих олігархів, де "пахне політикою", став єдиним соціальним, загальноформатним, загальнодоступним каналом, який крім всього та іншого став єдиним телеканалом для жителів окремих міст і сіл Львівщини, Івано-Франківщини, Буковини, Закарпаття та деяких інших областей, де після зникнення останнього каналу «Перший» вже місяць немає аналогового сигналу, а цифровий, так і не зв'явився, хоч і обіцяли. А на супутникову приставку у людей немає грошей. Тому я звертаюся до всього суспільства підтримати звернення оскільки це шанс змінити долю України у збройній агресії на Донбасі та у Криму. Не будьте осторонь!», – йдеться у петиції.

Раніше 30 жовтня 2018 року була зареєстрована петиція на сайті Верховної Ради України з вимогою внести зміни до закону України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України» щодо фінансування «Суспільного мовлення» коштами глядачів тобто абонементів. ЗМІ – «Суспільне мовлення» повинен існувати за рахунок абонементної плати підписників-глядачів телеканалу.

Ініціатори петиції вимагають припинення фінансування ЗМІ – «Суспільне мовлення» за рахунок держави, називаючи НСТУ «одним телеканалом». «Вимагаємо прийняти зміни у закон у часті фінансування, які дозволять зробити канал дійсно громадським та суспільним. Кожен громадянин буде самостійно вирішувати та приймати відповідне рішення щодо перегляду чи неперегляду "Суспільного мовлення" шляхом прямої сплати за абонемент», – йдеться у петиції на парламентському сайті.

За словами ініціаторів, потреба такої петиції виникла тому, що «у той час, коли наша держава потрапила під суттєвий вплив ворожої пропаганди, канал "Суспільне мовлення" своїми діями, а більш бездіяльністю, допомагає ворожій пропаганді руйнувати свідомість громадян України», також тому, що канал не надає можливості державним органам влади доносити справжню інформацію; на каналі нібито відсутня суттєва кількість програм направлених на патріотичне виховання громадян; відсутні програми, які мають на меті, підвищення фінансовою грамотності громадян; відсутні програми, які повинні розповідати за політичний уклад держави; на каналі нема програм, які направлені на висвітлювання програми передачі повноважень місцевим органам влади тощо».

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Держбюджету на 2019 рік в якому народні депутати запропонували обрізати бюджет ПАТ «НСТУ» на понад 800 млн. Кошти, передбачені для НСТУ, мають піти на охорону здоров’я. Про це свідчать поправки, внесені до законопроекту №9000 про Держбюджет України на 2019 рік.

Як писав «Детектор медіа», фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік відповідно до закону про Суспільне мовлення має становити 1 млрд 816 млн 933 тис. грн. Про це йдеться у проекті Закону про Державний бюджет України на 2019 рік, опублікованому на сайті Верховної Ради України.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на 1 040 370 000 грн.

19 жовтня 2018 року народний депутат Єгор Соболєв порадив Володимиру Гройсману взяти кошти у ГПУ і віддати Суспільному мовленню. Прем’єр-міністра України відповів, що уряд передбачив стовідсоткові видатки для ПАТ «НСТУ» проекті бюджету на 2019 рік.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду