Уряд так і не розглянув питання щодо відновлення аналогового мовлення «UA: Першого»

Уряд так і не розглянув питання щодо відновлення аналогового мовлення «UA: Першого»

14:42,
26 Вересня 2018
3001

Уряд так і не розглянув питання щодо відновлення аналогового мовлення «UA: Першого»

14:42,
26 Вересня 2018
3001
Уряд так і не розглянув питання щодо відновлення аналогового мовлення «UA: Першого»
Уряд так і не розглянув питання щодо відновлення аналогового мовлення «UA: Першого»
26 вересня відбулося чергове засідання Кабінету Міністрів України, на якому так і не розглянули питання про заходи, щоб відновити аналогове мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України.

Про це сайту «Детектор медіа» сказав  державний секретар міністерства Артем Біденко.

Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова сказала, що у проекті постанови, розробленого МІП, йдеться про погашення боргу НСТУ у розмірі 100 млн грн. Ці кошти передбачається виділити з резервного фонду.

«Більше місяця тому ми підготували і запустили на погодження проект постанови, який передбачає погашення боргу у розмірі 100 млн грн. Нам невідомо, яка наразі ситуація з цим проектом. Наш ключовий посил – що зі свого боку зробили те, що мали зробити. Як проект будуть погоджувати або не погоджувати – це питання до них. Важко сказати, на якій стадії сьогодні проект. Ми чекаємо на позицію всіх інших міністерств, зокрема Мінфіну, чи реально виділити з резервного фонду 100 млн. грн», – прокоментувала «Детектору медіа» Еміне Джапарова.

Сьогодні, 26 вересня, засідатиме Комітет Верховної Ради України з питань бюджету, на якому голова правління НСТУ Зураб Аласанія підніматиме питання про фінансування Суспільного. Про це він сказав «ДМ».

Нагадаємо, 25 вересня із 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім прифронтової зони. Зураб Аласанія зазначив, що борг НСТУ перед Концерном РРТ становить наразі майже 69 млн грн, який до кінця року зростатиме і може сягнути до 140 млн.

Медійні та правозахисні громадські організації закликають уряд негайно вжити заходів, щоб відновити мовлення телеканалу «UA: Перший» по всій території України. 

За словами державного секретаря Міністерства інформаційної політики Артема Біденка, МІП давно розробило і подало в уряд проект нормативного акту Кабінету міністрів, завдяки якому мали би погасити борги НСТУ за аналогову трансляцію телеканалу «UA:Перший». Він додав, що Кабмін має найближчим часом розглянути проект постанови.

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив стурбованість з приводу припинення аналогової трансляції телеканалу «UA: Перший» та повторив свій заклик до влади терміново вирішувати проблеми фінансування діяльності суспільної телерадіокомпанії.

Генеральний директор Європейської мовної спілки Ноел Каррен збентежений  тим, що влада України прийняла рішення позбавити глядача аналогового мовлення телеканалу «UA: Перший».

У державному бюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України передбачено лише 776 млн 563,1 тис. грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України". Для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн.

Незважаючи на заклики міжнародної спільноти та неодноразові обіцянки прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана виділили 200 млн грн на фінансування НСТУ, жодних коштів на фінансування Суспільного так і не надійшло.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду