Європейський Союз дає мільйон на розробку закону про суспільне мовлення

«Я вперше чую, що мільйони доларів ідуть на розробку законів», - відреагував на слова європейського дипломата народний депутат (Партія регіонів) Юрій Мірошниченко. «Можливо, це оплата роботи західних експертів, які приїжджають. Це не те, що нам дають гроші за написання законопроектів», - додав він.

 

Девід Стулік зазначив, що ці кошти також спрямовуються на навчання українських експертів у Європейському Союзі.

 

Тим часом голова Інституту стратегічних досліджень при президенті України Андрій Єрмолаєв висловив упевненість, що закон про громадське мовлення буде ухвалений. «Я знаю, що буде прийнято закон», - сказав він. Водночас, на його думку, громадське мовлення створюється поспіхом.

 

На запитання ведучого марафону Мустафи Найєма, хто контролюватиме кошти, передбачені для суспільного мовлення, пан Єрмолаєв відповів: «На першому етапі - скоріш за все держава. Немає сьогодні в суспільства бажання, розуміння й можливості фінансувати публічне мовлення».

 

Нагадаємо, в лютому парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації скерував законопроект № 7241 (Шевченка, Каськіва, Суслова) про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» на експертизу до Ради Європи.

 

У травні Адміністрація президента отримала з пропозиціями Кабінету Міністрів законопроект про громадське телебачення, розроблений Громадською гуманітарною радою при президенті. Наразі законопроект ще не зареєстрований.

 

comments powered by Disqus