Суспільне мовлення Сербії хоче скасувати ліцензійну плату і перейти на держфінансування

10:36,
8 Квітня 2013
1689

Суспільне мовлення Сербії хоче скасувати ліцензійну плату і перейти на держфінансування

10:36,
8 Квітня 2013
1689
Суспільне мовлення Сербії хоче скасувати ліцензійну плату і перейти на держфінансування
Зараз в країні розробляється законопроект, що покликаний відмінити ліцензійну плату за перегляд програм суспільного мовлення. Помічник міністра культури зауважує, що до таких змін призвела нерезультативність роботи цього механізму фінансування.

Сама ліквідація абонентської плати за перегляд програм суспільного мовника РТС була одною з передвиборчих обіцянок нещодавно обраного (травень 2012 року) президента Сербії Томіслава Ніколіча (Tomislav Nikolic). За його пропозицією суспільне ТБ планують перевести на повне державне фінансування.

Певною мірою такий крок пояснюється тим, що більшість населення на сплачує абонентську плату систематично та у розмірі, необхідному для стабільної роботи суспільного мовника.

Такий захід цілком природно знайшов позитивний відгук в певної частини населення країни, адже за таких умов доступ до контенту суспільного мовника для кожного конкретного глядача стає фактично безкоштовним.

Однак експерти, зокрема зі SEEMO, Південно-Східної медіа організації, що базується у Відні, вважають, що усунення ліцензійного збору дасть старт політичному втручанню в діяльність суспільного мовника, що, в свою чергу, є неприпустимим. Вони наголошують на міжнародному досвіді, який підтверджує, що формування бюджету суспільного мовника лише завдяки державним коштам не може гарантувати редакційну незалежність.

На цьому акцентує і генеральний секретар SEEMO Олівер Вуйович (Oliver Vujovic): «Організації суспільного мовлення, які фінансово залежать від, наприклад, парламенту, не можуть виконувати свою місію повною мірою, адже вимушені відповідати політичним вимогам».

Джерело: В92

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Драган Коларевич
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду