Бюджет TV Polonia постійно зменшується

Як повідомив Доманський, в 1998 році бюджет TV Polonia склав 81,4 млн. злотих, а на 2012 рік заплановано лише 28,4 млн злотих.

Зменшення фінансування TV Polonia  було особливо значним  в останні роки. Як підкреслив Доманський, зменшення бюджету  призводить до труднощів зі створенням нових  програм. Він також нагадав, що в 2008 році TV Polonia  мала 644 години програм, створених власними зусиллями, а в 2011 році – лише 270 годин.

У 2008 році раз на тиждень демонструвалася прем’єра  документального фільму, створеного  TV Polonia. Крім того, станція  готувала власними силами 170 репортажів,  а також  створювала власні театральні спектаклі.  Наразі з економічних причин ці ініціативи занедбані, додає Доманський.

Доманський також  підкреслив, що з 2007 року TV Polonia  значною мірою дофінансовується Міністерством Закордонних Справ. У 2007-2008 роках  ця частка склала 11 млн. злотих, а починаючи  від 2009 року – 11,3 млн. злотих.

«Скрутне економічне становище TV Polonia  змушує шукати  джерела фінансування від  реклами та спонсорів. Ці надходження постійно зростають. У 2011 році  вони були  рекордно  високими і склали  11,1 млн. злотих. Структура доходів TV Polonia  в 2011 році була наступною: близько 41% – дофінансування з боку  МЗС, 40,5% – прибутки від реклами та спонсорства, абонемент – нуль,  вклад TVP [національної телерадіокомпанії – MS] – 5,1 млн. злотих» – перераховуЄ Доманський, додаючи, що у нинішньому році ситуація буде подібною.

Директор TV Polonia  Лукаш Кардас (Łukasz Kardas), знайомлячи  членів комісії з  планами телеканалу,  підкреслив, що  багато місця буде відводитися промоції подій, пов’язаних з Євро-2012.  Найновішою програмою станції є «Салон Полонії»,  яка присвячена, просуванню польських державних інтересів за кордоном, додає він. У програмі політики розповідатимуть про майбутні плани та роль Польщі в ЄС і  світі.

Члени комісії запропонували, щоб в «Салоні Полонія»  були  проведені дебати за участі представників польських діаспорних організацій, які висловилися б, між іншим, на тему фінансування  останінніх.

За матеріалами Wiadamości Onet

comments powered by Disqus