Суспільному мовнику Ірландії виділили майже 1 млн євро додаткового державного фінансування

сайт tg4.ie

Телеканал TG4 отримав 985 тис євро від Міністерства зв'язку, дій в області клімату і навколишнього середовища, яке відповідає за телекомунікації та мовлення. Про це йдеться на сайті Iftn.

Додаткова фінансова допомога від уряду має бути використана на ініціативи мовника, пов’язані з проектом про відродження ірландської мови за останні 125 років Bliain na Gaeilge,  160 нових робочих місць, стимулювання росту телеканалу та розширення аудиторії. У 2017 році телекомпанія отримала державну грантову допомогу у розмірі 32,7 млн євро, 89 % її доходу. Ще 4,07 млн євро становив дохід від реклами та спонсорів, повідомляє сайт irishtimes.

Генеральний директор TG4 Алан Есслемонт сказав, що сьогодні телеканал посідає 7 місце за популярністю серед телеканалів в Ірландії. Команда TG4 ставить перед собою завдання піднятися на одну сходинку і посісти 6-те місце в рейтингу до 2022 року, а також збільшити кількість робочих місць із 770 до 930.

Суспільний мовник TG4 був створений у 1996 році з метою підтримати та популяризувати ірландську мову в Ірландії та Північній Ірландії, де переважає англійська мова. Справа у тому, що в Ірландії уже є один суспільний мовник RTÉ, який існує з 1926 року та мовить в основному англійською.  Основні джерела наповнення бюджету RTÉ ‒ доходи від реклами та ліцензійних зборів, що сплачує населення країни. Однак, за збір коштів за ліцензію відповідає Міністерство зв'язку, яке потім визначає суму та передає кошти мовнику.

Розважальний канал TG4 створили для носіїв ірландської мови. В ефірі TG4 переважають спортивні та розважальні програми, драми, музика, документальне кіно. З 2007 року TG4 є членом Європейської мовної спілки і займається організацією відбору представника Ірландії на дитяче «Євробачення» та відправленням його на конкурс.

comments powered by Disqus