У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна

У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна

15:23,
24 Березня 2022
2583

У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна

15:23,
24 Березня 2022
2583
У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна
У Бельгії створили україномовне радіо RTBF Ukraine-Україна
В ефірі транслюють поради для українських переселенців, як знайти житло, що робити у разі хвороби, де знайти школу для своєї дитини або як зустрітися з українською спільнотою.

Бельгійське суспільне радіо RTBF — Radio Télévision Belge Francophone — запустило інформаційне радіо для українських переселенців, які через російську агресію були вимушені тимчасово переїхати в Бельгію.

Про це повідломляє Суспільне.

На створеному радіо RTBF Ukraine-Україна (доступне в DAB+ і потоковому веб- та радіоплеєрі) транслюють аудіопосібник, який допоможе тимчасовим переселенцям з України зрозуміти Бельгію зсередини чи вирішити практичні завдання, зокрема як знайти житло, що робити у разі хвороби, де знайти школу для своєї дитини або як зустрітися з українською спільнотою тощо.

«Це буде радіо, яке 100% мовитиме українською мовою. Ідея насправді полягає в тому, щоб надати інформаційні послуги українському населенню, якому важко отримати інформацію», — зазначив міжнародний редактор редакції RTBF Мехді Хельфат.

У створенні українськомовного аудіоконтенту Бельгійському суспільному мовнику допомагає 25-річний українець Михайло, який тривалий час проживав у Бельгії: «Коли я приїхав до Брюсселя, я спілкувався з багатьма українцями, і вони мене багато про що запитували. Тоді я зрозумів, що потрібно пояснити, як можна знайти інформацію, співпрацюючи з редакцією RTBF».

Окрім аудіоциклу, статті з практичними порадами українською мовою щоденно публікуватимуть на вебсторінці RTBF Україна та на створеному Telegram-каналі RTBF Ukraine.

«Як суспільне медіа, в нашій ДНК — бути зв’язком між усіма. Для нас було важливим якнайскоріше створити простір, де корисна інформація була б доступною українською мовою. Аудіо та діджитал — це надзвичайні інструменти для цього. Більше, ніж будь-коли, світ вимагає від нас бути гнучкими для виконання наших місій», — пояснює Жан-Поль Філіппо, генеральний адміністратор RTBF.

«UA: Перший» та інші платформи Суспільного продовжують спільний інформаційний марафон з усіма медіагрупами країни — UAразом.

Із 17 березня щобудня з 19:00 до 23:00 в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — 4 години прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.

Нагадаємо, німецький телеканал ARD створив інтернет-сторінку для дітей з України.

Суспільне Чехії перекладає свої новини українською мовою.

Суспільне Франції France Télévisions запустило щоденну програму про Україну «Le Journal de 20 Heures». 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду