«Громадське ТБ» починає мовлення на Першому національному з трьох інформаційно-суспільних блоків

15:45,
25 Лютого 2014
1664

«Громадське ТБ» починає мовлення на Першому національному з трьох інформаційно-суспільних блоків

15:45,
25 Лютого 2014
1664
«Громадське ТБ» починає мовлення на Першому національному з трьох інформаційно-суспільних блоків
«Громадське ТБ» повідомляє про надання на безоплатній основі можливості Національній телекомпанії України транслювати свої інформаційно-суспільні блоки з 10:00 до 12:00, з 15:00 до 17:00 та з 19:00 до 22:00, без врізання у них реклами, із збереженням маркування, титрування і без зміни змістовної частини. Про це йдеться у заяві громадської організації «Громадське телебачення».

Підставою для такого рішення стало, як зазначає «Громадське ТБ», розуміння важливої місії суспільного мовлення для становлення громадянського суспільства та сталого розвитку країни.

«Виробництво програм "Громадського телебачення" й надалі відбувається на власній технічній базі. На апаратно-студійний комплекс на Мельникова,42 Громадське не претендує», – повідомляє «Громадське ТБ».

Домовленостей було досягнуто під час зустрічі членів Програмної ради ГО «Громадське телебачення» Романа Скрипіна та Андрія Баштового з тимчасово виконувачем обов'язків генерального директора НТКУ Олександром Пантелеймоновим.

«Свої матеріали журналісти "Громадського телебачення" готують, керуючись редакційними настановами ВВС, в тій частині, де це не суперечить українському законодавству. Ми лишаємося вірними проголошеним цінностям, місії та візії і є підзвітними тільки українському суспільству», – йдеться у заяві.

«Розуміючи момент політичної невизначеності, маємо зафіксувати це лише як тимчасовий, але несміливий крок у створенні повноцінного громадського телемовлення з боку держави. Натомість відповідально заявляємо, що готові взяти на себе повноцінну функцію суспільного мовника на частотах Першого національного цілодобово», – кажуть в Програмній раді «Громадського ТБ».

«Громадське телебачення» нагадує, що воно створене за ініціативи українських журналістів та за підтримки суспільства, тому вважає за необхідне здійснити кілька прозорих і чітких кроків з впровадження в Україні повноцінного суспільного мовлення:

- ухвалити Закон про суспільні медіа (радіо, телебачення, пресу, мультимедійні ресурси) з урахуванням позиції широкого громадського сектору представленого об'єднанням «Новий громадянин», рухами «Чесно» та «Стоп цензурі!», журналістських професійних організацій та, власне, громадської організації «Громадське телебачення»;

- провести аудит фінансової діяльності НТКУ;

- юридичну особу НТКУ провести через процес ліквідації, передбачивши для нинішніх працівників усі передбачені законом соціальні гарантії;

- провести аудит та інвентаризацію технічної бази НТКУ та обласних ТРК задля подальшої передачі її у розпорядження новоствореного суспільного мовника;

- утворити Наглядову раду «Громадського телебачення» задля гарантії його незалежності від уряду, парламенту, президента та бізнесу. Принципи утворення Наглядової ради ухвалити після широких консультацій з громадським сектором.

- контроль за діяльністю Наглядової ради покласти на консорціум європейських громадських мовників (ВВС, ARD, NOS тощо).

Як уже повідомлялося, Перший національний готовий уже 25 лютого надати ефір «Громадському ТБ». На «Громадському ТБ» не проти.

Раніше голова Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України Микола Томенко закликав тимчасового виконувача обов'язків гендиректора Національної телекомпанії Олександра Пантелеймонова та генерального директора Національної радіокомпанії України Тараса Аврахова укласти трудові угоди з представниками «Громадського ТБ» та «Громадського радіо» про надання кількох годин свого щоденного ефіру під інформаційне мовлення.

Джерело: Телекритика

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
bit.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду