Ткаченко чекає від Суспільного не лише збалансованих новин, а й рейтингу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ткаченко чекає від Суспільного не лише збалансованих новин, а й рейтингу
Про це він сказав 4 червня на брифінгу в парламенті, відповідаючи на запитання журналістів, як він планує працювати з Суспільним та яких змін варто чекати, повідомляє «Укрінформ».
«По-перше, цього року ми зробили все для того, щоб фінансування було пристойним. Ми нещодавно зустрічалися з наглядовою радою, говорили про перспективи. Я вважаю, що перед Суспільним стоять теж немалі виклики, і вони пов'язані не тільки з дотриманням вимог щодо балансування в новинах, щодо нейтрального ставлення в новинах і кваліфікованих новин, але й з популярністю цього каналу. Тому що мати рейтинг, який зараз має Суспільне, яке фінансує держава, на тому рівні, який він є... Я б не хотів казати непристойно, але незручно для тих, хто має великі сподівання щодо Суспільного, таких, як я», – сказав Олександр Ткаченко.
За його словами, у нього з головою правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зурабом Аласанією хороший робочий котакт.
«Я Зураба... був одним із тих, хто рекомендував його на цю посаду свого часу, тому в нас із ним хороший робочий контакт», – зазначив міністр.
Він розповів, як бачить роботу філій Суспільного.
«Ми мали презентацію щодо філій, є момент, пов'язаний із тим, яким чином можна оптимізувати роботу філій для того, щоб вони були більш ефективними. Коли в деяких філіях працювало по 200 людей і виробляли незначну кількість продукту програмного, мені, як медійнику, це не зовсім зрозуміло», – додав Олександр Ткаченко.
Нагадаємо, 4 червня Олександра Ткаченка призначили міністром культури та інформполітики і звільнили з посади народного депутата. Він був головою Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. На цю посаду пан Ткаченко запропонував кандидатуру свого заступника в комітеті Микити Потураєва.
Упродовж травня у ролі голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко зустрічався двічі з наглядовою радою НСТУ, голово правління і деякими членами правління. На останній зустрічі пан Ткаченко дізнався про успіхи цифрових платформ Суспільного мовлення.
Додамо, на «UA: Першому» планують досягти ромір частки аудиторії 1,30 % до кінця 2020 року.
Як писав «Детектор медіа», показники «UA: Першого» у 2019 році впали по всіх основних аудиторіях. Канал не дотягнув до частки 1% по жодній з основних аудиторій.
При тому у січні 2020 року показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів. Наприклад, за «4+» частка каналу зросла з 0,54% до 0,92%, а за комерційною аудиторією «18-54, 50 тис.+» – з 0,34% до 0,49%.
Варто зазначити, що з початку карантину філії Суспільного працюють як єдина міжрегіональна платформа. Раніше цю ідею планували втілити з вересня.
Міжрегіональна платформа — система централізованого накопичення та поширення контенту, що передбачає три формати його створення:
- «одні для всіх» — коли одна філія самостійно виробляє програмний продукт для спільної міжрегіональної платформи;
- «усі для всіх» — коли всі філії разом створюють спільний програмний продукт;
- «самі для себе» — коли кожна філія працює над власним продуктом.
У зв'язку з запускою концепції регіонального мовлення, у липні у філіях планують запустити єдине міжрегіональне ранкове шоу, яке замінить ранкові програми власного виробництва. Станом на 4 червня у дев'яти філіях залишилися ранкові програм, у 14-ти філіях закрили.
Фото: Фейсбук-сторінка Олександра Ткаченка