У НСТУ назвали недофінансування Суспільного ручним керуванням мовником напередодні виборів

У НСТУ назвали недофінансування Суспільного ручним керуванням мовником напередодні виборів

17:57,
18 Вересня 2017
5137

У НСТУ назвали недофінансування Суспільного ручним керуванням мовником напередодні виборів

17:57,
18 Вересня 2017
5137
У НСТУ назвали недофінансування Суспільного ручним керуванням мовником напередодні виборів
У НСТУ назвали недофінансування Суспільного ручним керуванням мовником напередодні виборів
Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону.

У НСТУ сприйняли ситуацію з недофінансуванням як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії, йдеться в офіційній заяві ПАТ "НСТУ" щодо недофінансування суспільного мовлення в Україні.

Подаємо повний текст заяви:

«Попри неодноразові заяви представників влади, зокрема Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, про підтримку суспільного мовлення та обіцяне фінансування повною мірою, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України".

Правління ПАТ "НСТУ" змушене констатувати небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням ми сприймаємо як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії. Спроби тиску на незалежне суспільне мовлення шляхом незаконного недофінансування є неприйнятними у демократичному суспільстві.

"Суспільне мовлення зараз переживає найважчі часи. Для нас – це час реформ і перебудови колишньої державної компанії у незалежного мовника. Відсутність належного фінансування підриває весь процес реформ. Адже мова йде вже навіть не про закупівлю техніки чи сучасного обладнання. Йдеться про реорганізацію самої структури, що є фінансово затратним, але є інвестицією в майбутнє. Без належного фінансування подальші реформи – неможливі", – повідомив голова правління ПАТ "НСТУ" Зураб Аласанія.

У ПАТ "НСТУ" немає важелів впливу на владу, окрім підтримки з боку громадянського суспільства та міжнародної спільноти. Тому ми закликаємо громадян України, наших міжнародних партнерів і колег до небайдужості.

Певні, що отримаємо Вашу підтримку у цей час, оскільки свобода слова і незалежний суспільний мовник важливі для подальшої розбудови України як незалежної демократичної європейської держави».  

Нагадаємо, у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдічі менше, ніж того вимагає Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

При тому, що за два дні до публікування держбюджету, 16 вересня 2017 року, на 14-ій щорічній  конференції «Ялтинська європейська стратегія» (YES) прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші на підтримку та розвиток Суспільного мовлення в Україні передбачені бюджетом на наступний рік у повному обсязі. Він не виключив, що бюджет Національного суспільного телерадіомовлення України може бути збільшено.

У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

ПАТ «НСТУ» недофінансували на 323,65 млн гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

Посольство Канади в Україні закликало уряд України до повного фінансування суспільного мовника.

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом висловив стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду