Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ

Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ

17:35,
27 Червня 2017
6173

Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ

17:35,
27 Червня 2017
6173
Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ
Суспільне мовлення на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок – НСТУ
Станом на 27 червня 2017 року з бюджету для Національної суспільної телерадіокомпанії України виділено 970 мільйонів 797 тисяч 800 гривень, що є достатніми лише для утримання суспільного мовлення та покриття поточних видатків, які телерадіокомпанія сплачує державі. У телерадіокомпанії не вистачає коштів на виробництво програм.

Про це йдеться на сайті «UA: Першого».

Відповідно до Закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет суспільного мовника має становити 0,2 % від державного бюджету, тобто в 2017 році НСТУ має отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень. Цю суму у грудні минулого року також підтвердив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Наразі виділено понад 970 мільйонів гривень, не вистачає законних 309 мільйонів 202 тисяч 200 гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.«Ми задали собі високу планку – створити в Україні суспільне мовлення. Мовлення, якому довірятимуть українці. Ми хочемо виробляти нетоксичний інформаційний продукт та гідний некомерційний контент, доступ до якого повинен мати кожен українець. Але ж для цього необхідне достатнє фінансування. Ненарахування коштів, які передбачені для НСТУ законом, ставить під сумнів повноцінне функціонування Суспільного. Ми вдячні голові Комітету ВРУ з питань свободи слова Вікторії Сюмар за її ініціативу внести зміни до проекту Закону України про державний бюджет і дорахувати кошти, що мусять бути надані НСТУ. Хочу також наголосити, що сума 1,2 мільярди гривень не просто названа Прем’єр-міністром Гройсманом, вона дійсно відповідає Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні". Ми сподіваємось, що найближчим часом відповідні зміни внесуть до бюджету», – пояснив голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія.

Нагадаємо, суспільне мовлення в Україні планують недофінансовувати у найближчі 3 роки. У 2017 році виділили лише 75% від цього обсягу. До 2020 року планують знизити планку фінансування суспільного мовлення до 65% від передбаченого законом.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з урахуванням внесених протягом року змін розмір 0,2% видатків становить 1294,44 млн грн. Наразі Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено обсяг фінансової підтримки з загального фонду на діяльність ПАТ «НСТУ» – 970,79 млн грн. Не вистачає 323, 65 млн грн. Станом на 20 червня 2017 невідомо, чи буде повне фінансування суспільного мовлення, та якщо буде, то коли саме. 

24 січня 2017 року міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв, що ПАТ НСТУ отримає повне фінансування відповідно до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». 

21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду