Представник Єврокомісії заявив, що недофінансування Суспільного суперечить інтересам всієї України

Представник Єврокомісії заявив, що недофінансування Суспільного суперечить інтересам всієї України

11:37,
13 Жовтня 2017
2506

Представник Єврокомісії заявив, що недофінансування Суспільного суперечить інтересам всієї України

11:37,
13 Жовтня 2017
2506
Представник Єврокомісії заявив, що недофінансування Суспільного суперечить інтересам всієї України
Представник Єврокомісії заявив, що недофінансування Суспільного суперечить інтересам всієї України
Без незалежного суспільного мовника Україна не зможе бути повноцінною європейською державою, вважає голова Групи підтримки України при Єврокомісії Пітер Вагнер.

Про це він сказав в інтерв’ю «Європейській обсерваторії журналістики».

«Ми особливо стурбовані тим, що всупереч закону про суспільне мовлення, що був ухвалений 2015 року, сума, передбачена Національній суспільній телерадіокомпанії, так і не була виділена з державного бюджету цього року. Більше того, її, ймовірно, можуть не виділити й наступного року. Раніше в червні Європейський Союз закликав уряд у рамках офіційної дискусії щодо Угоди про асоціацію виконати юридичні зобов’язання щодо повного фінансування ПАТ "НСТУ"», – сказав  Пітер Вагнер.

За його словами, деякі люди вбачають у пропозиції зменшити фінансування ПАТ «НСТУ»  спробу саботувати новий канал. «Це дуже недалекоглядно, бо  суперечить інтересам усієї країни», – додав він.

Пан Вагнер підкреслив, що належне фінансування є ключовим для майбутнього НСТУ. В першу чергу, це необхідно для забезпечення трансляції.

«Також потрібно створювати нові програми, виробляти більше новин. І головне: суспільний мовник має модернізуватися й реорганізуватися таким чином, щоб відображати розмір й різноманітність країни. Все це вимагає відповідних інвестицій. Якщо передбачені законом кошти не будуть виділені, це матиме суттєвий негативний вплив на якість програм і новин, що вироблятимуться. Більше того, брак фінансування загрожує модернізації телерадіокомпанії, а, отже, її майбутньому взагалі. Тому так, гроші зараз – велика проблема», – сказав  голова Групи підтримки України при Єврокомісії.

Він зазначив, що в Євросоюзі цілком задоволені прогресом роформування суспільного мовлення. «Ми також вважаємо, що на сьогодні це одна з найбільш успішних реформ в Україні. Це результат роботи багатьох людей, включаючи представників громадянського суспільства ‒ і це заслуговує визнання»,  наголосив  Пітер Вагнер.

Як писав сайт «Суспільного мовлення», у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік, опублікованому 18 вересня 2017 року, зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» гарантує ПАТ "НСТУ" фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн. замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення», теж немало.

Нагадаємо, міжнародна спільнота поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, щоповне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади.

Також голова Європейської мовної спілки Ноель Керран закликав уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для НСТУ відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

Комісар Євросоюзу з питань європейської політики сусідства та розширення Йоганнес Ган розчарований, що Суспільне мовлення в Україні отримає вдвічі менший бюджет, ніж передбачено законом. Він закликав, що «всі державні органи повинні повністю виконувати свої зобов’язання перед Суспільним мовленням на 2018 рік». 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії Пітер Вагнер підкреслив, що зменшення фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України ставить під загрозу реформу, яка наразі просувається успішно.

Додамо, 8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

Фото з сайту vimeopro.com

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду