Європейська мовна спілка закликає уряд України належно профінансувати НСТУ

Європейська мовна спілка закликає уряд України належно профінансувати НСТУ

19:06,
20 Вересня 2017
3924

Європейська мовна спілка закликає уряд України належно профінансувати НСТУ

19:06,
20 Вересня 2017
3924
Європейська мовна спілка закликає уряд України належно профінансувати НСТУ
Європейська мовна спілка закликає уряд України належно профінансувати НСТУ
Голова Європейської мовної спілки Ноель Керран закликав уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» відповідно до законодавства України та європейських стандартів.

Європейська мовна спілка на своєму офіційному сайті опублікувала позицію щодо незаконного недофінансування ПАТ «НСТУ».

У заяві наголосили, що українське суспільне мовлення є основою недавніх політичних реформ у країні, адже надійне та незалежне суспільне телерадіомовлення є найважливішим інструментом боротьби з корупцією, поваги до верховенства права та важливим кроком на шляху до європейської інтеграції України. Але для виконання цієї місії Суспільне має бути профінансоване належним чином.

Ситуацію також прокоментував голова ЄМС Ноель Керран: «ЄМС закликає уряд України забезпечити належне, справедливе та незалежне фінансування для ПАТ "НСТУ" відповідно до законодавства України та європейських стандартів. Раптове падіння рівня фінансування підірве важливий процес реформ Суспільного, які ПАТ "НСТУ" проводить, оскільки взяла на себе зобов’язання діяти як незалежний та стабільний суспільний мовник».

Нагадаємо, міжнародна спільнота поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника. Представництво Євросоюзу в Україні наголосило, щоповне фінансування, передбачене відповідним законодавством, має важливе значення для незалежності суспільного мовлення. Стурбованість щодо недофінансування новоствореного Суспільного також висловили посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом та Посольство Канади.

Як писав сайт «Суспільного мовлення», у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 мільйонів 563 тисяч гривень, тоді як Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» гарантує ПАТ "НСТУ" фінансування на рівні 0,2% від бюджету України за попередній, 2017 рік, тобто 1 мільярд 442 мільйони гривень. Недофінансування Суспільного майже вдвічі від гарантованої законом суми підриває хід реформ.

19 вересня 2017 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на зустрічі з експертами в уряді, що питання з недофінансуванням Суспільного мовлення потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн. замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення», теж немало.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду