Суспільне мовлення планують недофінансовувати у найближчі 3 роки – Вадим Міський

Суспільне мовлення планують недофінансовувати у найближчі 3 роки – Вадим Міський

13:45,
20 Червня 2017
5501

Суспільне мовлення планують недофінансовувати у найближчі 3 роки – Вадим Міський

13:45,
20 Червня 2017
5501
Суспільне мовлення планують недофінансовувати у найближчі 3 роки – Вадим Міський
Суспільне мовлення планують недофінансовувати у найближчі 3 роки – Вадим Міський
Суспільне мовлення в Україні планують недофінансовувати у найближчі 3 роки. У 2017 році виділили лише 75% від цього обсягу. До 2020 року планують знизити планку фінансування суспільного мовлення до 65% від передбаченого законом.

Про це секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії, керівник відділу адвокації на громадській платформі «Реанімаційний Пакет Реформ» Вадим Міський написав у Facebook, оприлюднивши проект бюджетної резолюції міністерства фінансів України.

Вадим Міський підкреслив, що згідно з Законом України про суспільне мовлення у частині 3 статті 14 йдеться: «Держава забезпечує належне фінансування НСТУ, яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік».

«Головний розпорядник бюджетних коштів на НСТУ – Держкомтелерадіо – щороку отримуватиме значно меншу суму коштів. Наводжу нижче суми запланованих коштів на Держкомтелерадіо у порівнянні з сумами, які мали б бути виділеними тільки для НСТУ (без решти програм Держкомтелерадіо). Цифри в дужках розраховані як 0,2% від видатків загального фонду держбюджету, закладених у резолюції.

у 2018 р. - 1,05 млрд (має бути 1,48 млрд)
у 2019 р. - 1,14 млрд (має бути 1,71 млрд)
у 2020 р. - 1,20 млрд (має бути 1,82 млрд)  

Трирічна бюджетна резолюція – документ потрібний, з чим вітаю Мінфін та Уряд. Але з такими граничними показниками видатків на суспільне мовлення реформу можна відкласти у довгий ящик. Забути про достойні запрлати, технічне оновлення і підняття рейтингів. Прикро, якщо так станеться, треба терміново переглянути ці цифри», – зазначив Вадим Міський. 

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з урахуванням внесених протягом року змін розмір 0,2% видатків становить 1294,44 млн грн. Наразі Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено обсяг фінансової підтримки з загального фонду на діяльність ПАТ «НСТУ» – 970,79 млн грн. Не вистачає 323, 65 млн грн. Станом на 20 червня 2017 невідомо, чи буде повне фінансування суспільного мовлення, та якщо буде, то коли саме. 

24 січня 2017 року міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв, що ПАТ НСТУ отримає повне фінансування відповідно до закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». 

21 грудня 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що загальний бюджет публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» становитиме у 2017 році не менше 1,2 млрд.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду