У бюджеті-2018 гроші на Суспільне мовлення закладені у повному обсязі — Гройсман

У бюджеті-2018 гроші на Суспільне мовлення закладені у повному обсязі — Гройсман

12:56,
17 Вересня 2017
3679

У бюджеті-2018 гроші на Суспільне мовлення закладені у повному обсязі — Гройсман

12:56,
17 Вересня 2017
3679
У бюджеті-2018 гроші на Суспільне мовлення закладені у повному обсязі — Гройсман
У бюджеті-2018 гроші на Суспільне мовлення закладені у повному обсязі — Гройсман
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що гроші на підтримку та розвиток Суспільного мовлення в Україні передбачені бюджетом на наступний рік у повному обсязі.

Про це він повідомив  «Громадському» під час саміту YES в Україні.

«Все те, що має бути передбачене на утримання Суспільного — закладене міністерством фінансів», — сказав він.

Також Володимир Гройсман не виключив, що бюджет Національного суспільного телерадіомовлення України може бути збільшено.

«Ми зараз базуємо сам бюджет, і не виключаємо, що буде збільшувати сам бюджет НСТУ. Це є важливим. Це вже буде відбуватися у парламенті, на базі Комітету зі свободи слова, вони розроблять ці розрахунки і програми, як потрібно підтримувати», — сказав він.

Раніше, 15 вересня, уряд затвердив проект закону про держбюджет-2018

Нагадаємо,  порядок фінансування НСТУ визначено законом. З бюджету Суспільне повинно отримати не менше 0,2 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Ці кошти необхідні для належного проведення реформ і створення дійсно незалежного суспільного мовлення в Україні.

У 2017 році ПАТ «НСТУ» мала б отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень, проте у Держбюджеті на цей рік закладено лише 75% цієї суми – на 309 мільйонів гривень менше. У зв'язку з цим, НСТУ на виробництво програм має 0 гривень 0 копійок.

Відповідно до оприлюдненої Мінфіном Бюджетної резолюції на 2018-2020 роки, суспільний мовник щороку буде недораховуватися значної суми коштів, а у 2020 році нестача може скласти 35% від передбаченого законодавством бюджету.

8 вересня 2017 року експерти Реанімаційного Пакету Реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу закликали Кабінет Міністрів України у проекті Державного бюджету України на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ «НСТУ» в повному обсязі, гарантованому Законом «Про суспільне телебачення і радіомовлення» – тобто, у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ «НСТУ» перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення. 

ПАТ «НСТУ» недофінансували на 323,65 млн гривень. Ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

Посольство Канади в Україні закликало уряд України до повного фінансування суспільного мовника.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду