Документальні проєкти Суспільного потрапили у список номінантів конкурсу «Приз Європа 2023»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Документальні проєкти Суспільного потрапили у список номінантів конкурсу «Приз Європа 2023»
Фестиваль європейських мовників «Приз Європа» (Prix Europa), який підтримується ЄМС, розпочнеться 22 жовтня, а переможців конкурсу оголосять 27 жовтня.
Корпоративний сайт Суспільного розповідає про проєкти, які номіновані на міжнародний фестиваль «Приз Європа 2023»:
«Щоденник вцілілої» — категорія «ТБ / Відео — документалістика»
Команда журналістів-розслідувачів створила документальний фільм на основі щоденника жительки села Ягідне, що на Чернігівщині. У ньому йдеться про 28 днів виживання у підвалі сільської школи, куди російські військові силоміць загнали понад 350 жителів села.
«Буча: Розстріл на Києво-Мироцькій» — категорія «ТБ / Відео — розслідування»
Документальний фільм розповідає про розстріл росіянами трьох волонтерів, які 4 березня поїхали завезти допомогу в притулок для тварин в Забуччі, а також відвідати батьків одного з волонтерів. Вони стали жертвами російських військових у Бучі, на вулиці Києво-Мироцькій.
Шефредакторка розслідувань Суспільного Інна Білецька зазначає, що участь у закордонних фестивалях та конкурсах — це не лише важливо для росту команди, а й можливість донести світу інформацію про те, що відбувається в Україні.
«Викривати воєнних злочинців — це пів справи, знайомити з воєнними злочинами світ — головне завдання. Наші розслідування — це детальний розбір злочинів і зібрані докази. Наші розслідування суттєво допомагають правоохоронцям. І, до речі, “Щоденник вцілілої” незабаром матиме продовження. Саме сьогодні ми встановили воєнного злочинця, якого шукали з липня минулого року», — прокоментувала Інна Білецька.
«Капелани. Віра на війні» — категорія «ТБ/ Відео — Ірис»
Документальний проєкт Суспільного розповідає про трьох капеланів — Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова. Вони 26 лютого 2022 року на судні «Сапфір» вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний, щоб забрати тіла нібито загиблих українських прикордонників. Через погрози росіян атакувати корабель екіпаж українського судна потрапив у полон.
Керівниця Координаційного центру національних спільнот Суспільного Анастасія Гудима зазначає, що фільм ілюструє релігійне розмаїття та створення міжрелігійних і міжкультурних містків.
«За цю номінацію ми змагались з учасниками з 52 країн і нам важлива ця проміжна перемога й участь, адже, презентуючи фільм під час конкурсу й обговорюючи, ми матимемо можливість розповісти європейській аудиторії про комфортне середовище рівності в нашій країні та незламний дух наших людей», — розповіла Анастасія Гудима.
«Музиканти і війна» — категорія «Аудіофіксація»
Цей радіодокументальний проєкт розповідає про те, як музична спільнота виборює перемогу України в тилу. У проєкті звучать голоси українських музикантів, чиї життя, як і долі всіх українців, докорінно змінилися з початку повномасштабного вторгнення.
Виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська зазначає, що проєкт поєднує наші найкращі практики роботи з документальним і музичним контентом.
«Дуже цікаво ставити свою роботу в глобальний контекст, аби краще розуміти, над чим працюють колеги. Тому я дуже тішуся за продюсерку проєкту Катрю Гончарук та всю команду, причетну до цієї важливої перемоги — номінації на “Приз Європа 2023”», — поділилась Ірина Славінська.
Проєкт радіо «Культура» «Музиканти і війна» потрапив до конкурсної програми «AudioDocs 2023». На 49-ій Міжнародній конференції IFC AudioDocs 2023, яка проходила 21–24 травня 2023 року у Рейк'явіку (Ісландія), Україну представляв радіодокументальний проєкт «Музиканти і війна».
Фото: Суспільне