Світлана Остапа: Якби влада зрозуміла, що з незалежним Суспільним Україна буде по-справжньому демократична, то не забирала б наш законний бюджет на державні канали
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Світлана Остапа: Якби влада зрозуміла, що з незалежним Суспільним Україна буде по-справжньому демократична, то не забирала б наш законний бюджет на державні канали
«Раніше ми декларували, що Україна переходить від державного мовлення до суспільного, тим самим ще більше віддаляючись від совка. Тепер ми говоримо, що ми знову повертаємося в совок, бо посилюємо і створюємо нові й нові державні канали. По факту було створено канал "Дом", який нібито мав мовити для жителів окупованих територій. Є багато питань до законності цього рішення. Зараз це канал "Дім", по факту національний канал загального інтересу, ледь не щотижня запускає нові проєкти. І кошти у держави на це під час війни є. Крім того, було створено державні радіоканал "Армія ФМ" і телеканал "Армія ТБ". Таким чином в Україні зараз існує вже не один державний канал, а кілька: канал "Рада" має вже й цифрову ліцензію, який перетворився в інформаційний канал, і його редакційну політику контролює монобільшість. Канали іномовлення: "FreeДом" і "Дім". По закону іномовлення має мовити на закордон, по факту мовить в Україні», — зазначила Світлана Остапа.
На підтвердження своїх слів вона показала інфографіку, яка ілюструє державне фінансування озвучених телеканалів у порівнянні з коштами, виділеними на Суспільне мовлення.
У свою чергу народний депутат України, перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко зазначив: "Я б не користувався логікою, що знімут кошти з "Дому" і дадуть Суспільному. Знімуть з "Дому" і дадуть на дрони. Це різні статті видатків бюджету.У них різна задача. Суспільне - це суспільне мовлення, воно має бути, а "Дом створювався з іншою метою. Моє бачення, цього року у нас буде трохи інший бюджет на марафон. Медійна сфера у нас за кошти партнерів. У Суспільного краща позиція, цей проєкт давно ведеться, він буде пріоритетно підтримуватись".
Водночас, незважаючи на брак коштів, команда Суспільного виготовляє якісний контент, чим усе більше завойовує довіру аудиторії, про що свідчать опитування населення.
«Я думаю, що такі політики будуть дуже здивовані, коли почують, що більше третини населення користується нашими новинами щотижня. Понад 85% наших споживачів довіряють нашим новинам. Це грандіозна цифра! У нас понад 8 млн підписок на наші канали в соцмережах. "Українське радіо" — лідер за споживанням та довірою до новин у масштабах всієї країни», — говорить Світлана Остапа.
Вона це розповіла під час панельної дискусії «Від реформи до сталості. Яку роль Суспільне буде виконувати в повоєнній Україні», наголошуючи на важливій функції Суспільного в розбудові демократичної держави.
«Незалежність Суспільного дуже важлива. Цим ми також будемо відрізнятися від Росії. А Суспільне зможе бути незалежним тоді, коли матиме редакційну і фінансову незалежність. Редакційну гарантуємо ми. Фінансову гарантує держава», — наголосила голова наглядової ради Суспільного мовника.
Фото: Суспільне