Влада може взяти під контроль наглядову раду Суспільного, змінивши закон – Остапа
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Влада може взяти під контроль наглядову раду Суспільного, змінивши закон – Остапа
Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа не виключає, що влада може вирішити внести відповідні зміни до закону про Суспільне і встановити повний контроль над Суспільним.
Про це вона сказала в інтерв’ю «Цензор.нет».
Світлана Остапа нагадала, що влітку заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» зазначив, що, на його думку, Суспільне працює неефективно, і треба, щоб наглядову раду і голову наглядової ради призначав Кабмін. У НСТУ тоді відповіли Кирилу Тимошенку.
У вересні уряд України відповів на скаргу на платформі Ради Європи стосовно загрози незалежності Національної суспільної телерадіокомпанії України через слова представника Офісу президента Кирила Тимошенка, зауваживши, що «Кирило Тимошенко висловив свою думку у відповідь на питання журналістів, які задавалися в ході інтерв'ю, але він не робив окремої заяви».
«Думаю, що ця ідея в ОПУ не зникла, й її можуть реалізувати через внесення змін до закону про Суспільне», – зазначила вона.
Журналістка Тетяна Ніколаєнко поцікавилася у Світлани Остапи, чи не думає вона, що влада вирішить встановити повний контроль над Суспільним.
«Я цього не виключаю. Але у такому разі – це буде повний відкат реформи і повернення до державного мовлення. Україна йшла до створення Суспільного 20 років. Старт цій реформі дала Революція Гідності. Сподіваюсь, народні депутати про це пам’ятають», – сказала Світлана Остапа.
Світлана Остапа вважає, що наразі над наглядовою радою Суспільного важко встановити контроль, тому що вона обирається так: 9 представників — від громадських сфер, які прописані в законі, решта делегуються від парламентських груп і фракцій. Це мають бути не політики і чиновники, а експерти, які хочуть робити реформу.
«Поки більшість членів наглядової ради хочуть здійснювати реформу. У нас законом чітко визначені повноваження: ми вирішуємо ключові стратегічні питання компанії — від обрання виконавчого менеджменту до затвердження річних планів та прийняття результатів аудитів; не втручаємось в редакційну політику, в поточну господарську діяльність; обираємо 5-х членів редакційної ради і затверджуємо редакційний статут, а далі за його виконанням стежить редакційна рада. В нас, до речі, вона дієва і, на відміну від багатьох телеканалів, вона жива», – зауважила голова наглядової ради НСТУ.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський назвав Суспільне державним телебаченням.
Упродовж останніх тижнів триває атака на Суспільне. Ведуча токшоу «Зворотний відлік» Мирослава Барчук заявила про тиск на редакцію з боку представників Офісу президента.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Верховній Раді сказали, що НСТУ фінансується в повному обсязі. Хоча насправді компанія ще жодного разу з дня свого заснування не отримала повний бюджет і наразі у проєкті бюджету на 2022-й рік Суспільному знову не додали коштів.