На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату

На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату

16:27,
9 Квітня 2020
5555

На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату

16:27,
9 Квітня 2020
5555
На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату
На Суспільному заморозили заплановане на 2020 рік скорочення штату
У Національній суспільній телерадіокомпанії України зупинили до кінця карантину підготовку до скорочення працівників, яке мало відбутися у першому півріччі 2020 року. Наразі у компанії припускають, що скорочення можуть відкласти на рік.

Про це сказав голова правління НСТУ Зураб Аласанія під час дискусії Українського ПЕН на тему «Як зміняться українські медіа під впливом кризи», яка відбулася онлайн 8 квітня.

«Компанія реформується, мало відбутися доволі велике скорочення. Ми зупинили це принаймні до кінця карантину. І я не впевнений, що після нього ми можемо це продовжити», – сказав Зураб Аласанія.

За його словами, виплати по звільненню сягатимуть 49 млн грн. Поки цей процес заморозили.

Голова правління зазначив, що після травня-червня у компанії шукатимуть вихід із ситуації, у тому числі обговорюватимуть, чи потрібно проводити скорочення у 2020 році.

Зураб Аласанія нагадав, що уряд розробив законопроєкт, в якому прописане значне урізання бюджету Суспільного. Через це сьогодні під загрозою майже всі проєкти, призупинена підготовка «Суспільної студії». Завдяки донорській підтримці вдалося облаштувати п’ять локацій, де безшовно буде йти контент з ранку і до вечора. Суспільне планувало закупити техніку для студії за власні кошти, проте наразі це неможливо через арешт рахунків і майбутнє урізання фінансування.

Нагадаємо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки, згідно з якою у філіях мали би відбутися скорочення працівників. Озвучувалися варіанти скорочення працівників від 44% до 35%, у філіях мало залишитися по 45 працівників. 

Наприкінці лютого 2020 року правління НСТУ прийняло рішення, що у філіях компанії не відбудеться процедури скорочення. Замість того частину працівників переведуть на 0,25 ставки. Правління НСТУ пропонувало,  щоб у кожній філії залишився на повній ставці 51 працівник, серед яких менеджер і продюсер. Наразі у філіях в середньому близько 80 (На "UA:Донбас" 120) працівників. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду