Керівництво НСТУ скорочує штатні посади згідно з законодавством бездоганно – голова профспілки

Керівництво НСТУ скорочує штатні посади згідно з законодавством бездоганно – голова профспілки

15:43,
6 Лютого 2018
10374

Керівництво НСТУ скорочує штатні посади згідно з законодавством бездоганно – голова профспілки

15:43,
6 Лютого 2018
10374
Керівництво НСТУ скорочує штатні посади згідно з законодавством бездоганно – голова профспілки
Керівництво НСТУ скорочує штатні посади згідно з законодавством бездоганно – голова профспілки
До 2 квітня у Національній суспільній телерадіокомпанії триває масштабне скорочення штатних посад. Голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна заявила, що не виявила у процесі скорочення жодних порушень закону і ніхто не має права зупинити реформу Суспільного мовлення. Єдине, що профспілка має прохання пом’якшити для працівників процес вивільнення і посприяти у подальшому працевлаштуванні.

Голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна звернулася до Держкомтелерадіо як акціонера Національної суспільної телерадіокомпанії України з пропозицією розглянути питання про перенесення термінів або тимчасового припинення заходів, пов’язаних із вивільненням працівників телерадіокомпанії, до усунення зауважень та недоліків.

Цю інформацію Людмила Перелигіна підтвердила сайту «Суспільне мовлення» і додала, що керівництво Держкомтелерадіо пообіцяло вивчити ситуацію. Наразі жодної відповіді профспілка працівників культури не отримала.

«Згідно з законодавством, ми, як профспілка, не можемо заборонити скорочувати штатні одиниці у НСТУ, придумувати свої реформи і втручатися у господарську діяльність компанії. Ми повинні захистити працівників, якщо від них є заяви про порушення. Є люди, які відносяться до вразливої категорії. Поки що до нас не надходять скарги, що звільняють людину з особливими потребами, мати-одиначку та інших працівників із вразливої категорії», – сказала  Людмила Перелигіна.

Вона зазначила, що між профспілкою та Держкомтелерадіо підписаний нормативний акт – Галузева угода, згідно з якою  можна скорочувати лише 3% працівників протягом календарного року, тоді як керівництво ПАТ «НСТУ» планує вивільнити 55% штатних посад регіональних філій (з 4403,75 штатних посад залишити 1976). У компанії заявили, що станом на друге квітня 2018 року кількість штатних посад у всій Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087, тоді коли у жовтні 2017 року вона складала 7318,25 штатних посад.  У кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад, для порівняння раніше у деяких філіях працювало і по 300 осіб.

«Галузева угода регулює наші стосунки з акціонером в особі Держкомтелерадіо, а не напряму з НСТУ. Ми використовуємо цю правову колізію і зазначаємо про порушення нормативного акту, яке не є порушенням закону. Ми не можемо зробити диктат акціонеру, лише просити про пом’якшення реформи, щоб скорочення відбувалося не так болісно. Нова дирекція компанії в особі виконавчого директора НСТУ Олександра Лієва і правління НСТУ згідно з законодавством зробили все бездоганно. Лієв – роботодавець із великої літери. Може, на щастя, а для мене, на жаль, НСТУ співпрацює з дуже грамотними юристами, які добре підготувалися, проводять консультації на місцях з первинними спілками, тобто роблять те, що не робила ніколи жодна галузь», – наголосила голова профспілки.

Додамо, за сприяння Ради Європи юридична фірма «Василь Кісіль і Партнери» виконує функції юридичного радника зі змін у регіональній структурі Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». 

Людмила Перелигіна заявила, що реформу Суспільного ніхто не може зупинити. «Реформа заявлена на рівні Європи. Хто сьогодні має право сказати, що її не треба проводити чи що вона погано робиться? Тому ми, як профспілка, у складній ситуації. Ми хочемо захистити людину, пом’якшити вплив скорочення. На зустрічах із менеджерами НСТУ ми наголошуємо, щоб нові керівники у філіях піклувалися про людей, яких вивільняють, допомогли їм стати на біржу у Центр зайнятості, молодшим працівникам посприяли з пошуком роботи чи перекваліфікацією», – додала пані Перелигіна.

Людмила Перелигіна пояснила, що профспілка мала на увазі під «перенесення термінів» скорочення: «Ми хочемо, щоб скорочення частково відтермінували, щоб воно відбувалося етапами, наприклад, у квітні – 10%,  у травні – ще 10% і так далі. Тоді люди матимуть час на пошук роботи чи перекваліфікацію».

Також вона зазначила, що профспілки виступають за те, аби працівників ніхто не обдурив, зокрема це стосується звільнення за згодою сторін із виплатою двох окладів. За її словами, це те саме, що звільнення за власним бажанням. А коли людину скорочують, тоді роботодавець повинен зайнятися влаштуванням у Центр зайнятості, попіклуватися про неї.

Людмила Перелигіна вважає, що скорочення великої кількості штатних одиниць на пряму пов’язано з недофінансуванням НСТУ, тож від імені профспілки працівників культури України вона надіслала відповідні листи до народних депутатів, президента України та інших представників влади з проханням переглянути фінансування НСТУ, щоб пом’якшити процес скорочення.

Нагадаємо, станом на друге квітня 2018 року кількість штатних посад у Національній суспільній телерадіокомпанії України становитиме 4087. Ще у жовтні 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25. У грудні штат НСТУ складає 6900. До квітня штат НСТУ оптимізують на понад 3 тис. посад.

Додамо, що у кожній філії НСТУ основа буде становити 90-100 посад. Як сказав член правління НСТУ Микола Чернотицький, з частиною колективу змінимо форму співпраці, дехто буде переведений на цивільно-правові угоди. 

У звязку із оптимізацією штату НСТУ організовує ярмарки вакансій для працівників Суспільного, що будуть звільнені внаслідок скорочення. Також НСТУ провела переговори з Державною службою зайнятості України, щоб посприяти якнайшвидшому працевлаштуванню людей, які вивільняються внаслідок скорочення штату компанії.

Менеджери Полтавської, Вінницької, Рівненської та Миколаївської філій Національної суспільної телерадіокомпанії України розповіли про те, як знаходять спільну мову з працівниками, яких скорочують. Керівники кажуть, що навколо скорочення багато різних маніпуляцій, конфліктів між працвниками і керівництвом немає.

Фото: suspilne.media, копії документів надані профспілкою 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду