«UA: Культура» та «UA: Перший» покажуть фільм «Рівень чорного» Валентина Васяновича

Про це у Facebook повідомив виконавчий продюсер телеканалу «UA: Культура» Лук'ян Галкін.

21 листопада о 21:35 програма «Як дивитися кіно», в рамках якої запланований показ стрічки,  вийде на каналі «UA: Культура», 22 листопада о 22:35 – на «UA: Першому».

Перед показом фільму Лук'ян Галкін поговорить про стрічку з режисером Валентином Васяновичем.

«Кожен з «активної меншості», завдяки якій існує сьогоднішнє свято, має всередині важливу річ – вбудований датчик рівня чорного. Саме він, зашкалюючи, змушує до спротиву та змін – неважливо, великих, які вшановуємо сьогодні, або особистих, як у фільмі "Рівень чорного" Валентина Васяновича», – зазначив Лук'ян Галкін.

За його словами, «Рівень чорного» – одна з найнедооціненніших українських стрічок. Зрозуміла без слів історія, майстерне поєднання документального та ігрового, чудові Константин Мохнач і Катерина Молчанова, справжній чесний оптимізм безрадісного буття.

Як повідомляв «Детектор медіа», світова прем’єра німого документально-ігрового фільму «Рівень чорного» відбулася на 8-му Одеському міжнародному кінофестивалі (ОМКФ). Стрічка отримала нагороду FIPRESCI як найкраща повнометражна робота національного конкурсу. 

За сюжетом, головний герой, похмурий фотограф Костя, напередодні власного 50-річчя втрачає все, що було для нього важливим: батька, кохану дівчину, кота і, вочевидь, будь-який сенс свого існування. Тепер йому доведеться прийняти рішення – зневіритися чи дертися вгору й жити далі.

Головну роль у стрічці «Рівень чорного» виконав київський фотограф Костянтин Мохнач, роль його коханої – українська акторка Катерина Молчанова («Моя бабуся Фанні Каплан», «Довгі хвилі», «Чудо за розкладом» тощо).

Валентин Васянович є автором, режисером, оператором і продюсером стрічки. 

Фільм було знято компанією «Гармата Фільм», бюджет склав $10 тис. 

«Рівень чорного» вийшов в український кінопрокат 31 серпня 2017 року. Дистриб’ютор – компанія «Артхаус Трафік».

Подробиці про те, як створювався фільм, читайте в матеріалі «Валентин Васянович: Робота над "Рівнем чорного" нагадувала блукання в темряві».

Український Оскарівський комітет висував стрічку «Рівень чорного» на здобуття премії Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

comments powered by Disqus