У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій

Про це сказав корпоративному сайту Суспільного член правління Суспільного, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

«Уже в березні ми розпочнемо новий відбір творчих ідей. Найсуттєвіша зміна цьогоріч — це збільшення бюджету нашого замовлення: якщо минулого року ми мали 2 мільйони гривень, то цьогоріч на програми про регіони виділено 20 мільйонів. Тож Суспільне вдесятеро збільшує замовлення регіонального контенту», – зазначив він.

За словами пана Чернотицького,  основний відбір, як і раніше, здійснюватимуть продюсери регіональних філій.

«Другим етапом буде захист проєкту перед конкурсною комісією з продюсерами центральної дирекції. У весняному відборі в нас з'являться нові напрями, а ще будемо просити надати відеопрезентацію ідеї. За відгуками після осінньої хвилі: без відео іноді важко оцінити задум авторів, тож пілот дасть змогу не пропустити оригінального творчого підходу», – розповів Микола Чернотицький.

Він зазначив, що продюсери філій у конкурсі відбиратимуть ідеї проєктів про історію регіону, його науковий, спортивний потенціал та культурно-освітнє життя. Завдяки таким проєктам можна багато цікавого розповісти про кожну область і це те, чого нині бракує в ефірі регіональних мовників.

Нагадаємо, Микола Чернотицький на засіданні наглядової ради розповідав, що у 2020 році Суспільне посилить співпрацю зі сторонніми виробниками. Проєкти, які були запущені після першого відбору, отримали схвальні відгуки в глядачів. Зокрема, програма «Мандруємо вдома», яку виробили приватна студія на замовлення «UA: Полтава» отримала понад триста тисяч переглядів у Facebook, а «Сильні» від «UA: Дніпро» хочуть придбати інші регіональні канали.

Зазначимо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки.

Як відомо з плану виконання Концепції регіонального мовлення на 2020-ий рік, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

 Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. У 2020 році на стороннє виробництво буде направлено 20 млн, уже у першому кварталі має бути запущено 20 проєктів на суму понад 7 млн. У НСТУ пропонуватимуть донорам 14 проєктів із минулого пітчингу, 4 із них уже підтримали підтвердження на донорське фінансування. Донорам пропонують фінансово підтримати ті проєкти, бюджет яких перевищує 750 тис.

 Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Як писав «Детектор медіа», у січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). 

Майбутні зміни стривожили працівників філій. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

comments powered by Disqus