«Народний контроль» звинувачує Волинську ОДТРК у подвійних стандартах, а медійники наголошують, що це – політичний тиск

«Народний контроль» звинувачує Волинську ОДТРК у подвійних стандартах, а медійники наголошують, що це – політичний тиск

10:48,
5 Жовтня 2015
2593

«Народний контроль» звинувачує Волинську ОДТРК у подвійних стандартах, а медійники наголошують, що це – політичний тиск

10:48,
5 Жовтня 2015
2593
«Народний контроль» звинувачує Волинську ОДТРК у подвійних стандартах, а медійники наголошують, що це – політичний тиск
«Народний контроль» звинувачує Волинську ОДТРК у подвійних стандартах, а медійники наголошують, що це – політичний тиск
Представники ГО «Громадський рух «Народний контроль» звинуватили Волинську ОДТРК у політиці подвійних стандартів. Компанія відмовилась транслювати сюжет з міським головою Луцька, в якому він не пускав активістів на захід. В той же час на каналі вийшла передача за участі мера.

Такі закиди озвучили члени організації на своїй прес-конференції 2 жовтня, повідомляє ІМІ.

Кандидат у депутати від політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Михайло Шелеп зазначив, що 28 вересня Волинська ОДТРК відмовила їм у трансляції одного із сюжетів телепередачі «Гаряча лінія «Народного контролю», у якому йшлося про те, як діючий міський голова Микола Романюк не пустив активістів і журналістів ГО «Громадський рух «Народний контроль» на зустріч із мешканцями одного з луцьких будинків. Водночас програма «Місто», в якій фігурував і міський голова, вийшла в ефір. Михайло Шелеп вважає такі дії Волинської ОДТРК політикою подвійних стандартів. 

«Ми не хочемо конфліктувати, але хочемо застерегти, щоб політика телеканалу не містила подвійних стандартів і закликаємо телеканал дотримуватися принципу рівних умов для всіх учасників», - зазначив голова Волинського осередку політичної партії «Народний контроль» і кандидат на посаду міського голови Павло Данильчук.

Як зауважила директор ТВО «Обмінних і видовищних програм» Волинської ОДТРК Тамара Гримарович, котра була відповідальною за випуск телепередачі «Гаряча лінія «Народного контролю», телерадіокомпанія працювала з ГО «Громадський рух «Народний контроль» на рекламних засадах. Вона також послалася на слова юристки НСЖУ Тетяни Котюжинської, котра на зустрічі з працівниками Волинської ОДТРК наголошувала, що з того моменту, коли політичні партії починають висувати кандидатів до місцевих рад, настає період тиші.

«Оскільки організація стала політичною партією і відповідно – суб’єктом виборчого права, ми припинили дію договору про висвітлення діяльності «Народного контролю» як громадської організації. Готуйте договір як політична партія і ми продовжимо нашу співпрацю», – наголосила Тамара Гримарович. Щодо передачі «Місто», то міський голова в ній фігурує як посадова особа.

У листі Волинської ОДТРК, поширеному під час заходу зазначено, що «прес-конференція кандидата на посаду Луцького міського голови Павла Данильчука і кандидата в депутати Михайла Шелепа є єдиним за останній рік фактом цензури і засвідчує тиск політичної партії на регіонального мовника під час виборчої кампанії». 

У листі також, зокрема, сказано: 

«Ситуація, з якою не можуть змиритися П.Данильчук і М.Шелеп, пов’язана не з інформаційною діяльністю, а з виконанням умов комерційного договору, укладеного між Громадським рухом «Народний контроль» і Волинською ОДТРК про розміщення на платній основі з відповідним маркуванням в ефірі сюжетів про діяльність Громадського руху. Станом на 28 вересня 2015 року  зобов’язання за цим договором Волинська ОДТРК виконала. З моменту реєстрації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» суб’єктом виборчого процесу на підставі  Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і Закону України «Про місцеві вибори» цей договір автоматично призупинений, «Народному контролю» запропоновано відкрити виборчий фонд і укласти угоду про надання ефірного часу для передвиборної агітації.  Після закінчення виборчого процесу комерційний договір буде відновлено і діятиме він до 31 грудня 2015 року».

Юрист ІМІ Роман Головенко так прокоментував цю ситуацію: 

«Закон про місцеві вибори визначає, що місцеві парторганізації мають право розпочати ведення агітації після їхньої реєстрації на виборах (абзац 1 ч. 2 ст. 54, п. 3 ч. 9 ст. 60). Імовірно проблема для ОДТРК в тому, що існує партія Народний контроль і громадське об’єднання з такою ж назвою, які пов'язані між собою, що дозволяє партії обходити Закон: оскільки виборчі обмеження на діяльність ГО не розповсюджуються, то воно, продовжуючи рекламуватися в "період тиші" на виборах, піарить заодно і партію. Тому, дії ОДТРК відповідають змісту виборчого законодавства, але формально можуть спричинити для неї юридичні проблеми, якщо ОДТРК розміщує подібні рекламні матеріали на умовах публічного договору або між нею і ГО Народний контроль укладено договір, який зобов'язує її й надалі розміщувати матеріали ГО», - зазначає Головенко.

 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
imi.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду