Більшість філій Суспільного упродовж місяця показуватимуть відеоісторії про місцеві музеї космонавтики

12 квітня, у День космонавтики, більшість філій покажуть відеорозповіді про місцеві музеї космонавтики.

Регіональні телеканали транслюватимуть ці пізнавальні відео упродовж місяця, повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Команди філій «UA: Житомир», «UA: Буковина», «UA: Харків», «UA: Тернопіль», «UA: Вінниця», «UA: Київ» та «UA: Дніпро» підготувати спецпроєкти.

Зокрема, у Житомирі зробили міжпрограмку про Житомирський Національний музей космонавтики імені С.П.Корольова та відеоекскурсію музеєм.

Саме в Житомирі народився вчений-конструктор у галузі ракетобудування та космонавтики Сергій Корольов. У Національному музеї космонавтики представлено багато макетів, створених з реальних конструкцій, до розробки яких долучився Сергій Корольов.

На Буковині підготували серію коротких відеороликів про музей авіації та космонавтики у Чернівцях. Музей, розташований на вул. Головна, 200, містить чимало інформації про перший політ Леоніда Каденюка, а також зберігає макети ракетоносіїв та космічного оснащення.

«UA: Вінниця» створила відеорозповідь про маєток Грохольських-Можайських, нині — Вороновицький музей історії авіації та космонавтики України. У 70-х роках XIX століття морський офіцер Олександр Федорович Можайський у Вороновиці вивчав закони аеродинаміки, спостерігав за птахами. Свої моделі випробовував на пагорбі на березі Південного Бугу. Польоти допомогли винахіднику правильно визначити розміри підіймальної поверхні, здатної тримати великий літальний апарат. І хоч реалізувати задумане сам Можайський не встиг, випробування відтвореної за його кресленнями моделі літака, довели можливість польоту «апарата, важчого за повітря».

На «UA: Тернополі» зробили репортаж про кімнату космонавтики у Почаєві. 

«UA: Дніпро» запрошує на екскурсію до Дніпровського планетарію, заснованого 1968 року. В січні 2021 його відкрили після масштабної реконструкції. Тепер це — науково-просвітницький простір із «Зоряною залою», історичною та виставковою зонами. Купол обладнаний LED-системою з проєктором, який підтримує відео 4К. Відвідувачі також можуть скористатися функціями віртуальної реальності. 

«UA: Харків» підготував дві тематичні відеоекскурсії — по   Науково-дослідному інституті астрономії, створеного на базі Астрономічної обсерваторії, та по Музеї астрономії. Його створено на місці павільйону меридіанного кола Репсольда.

Нагадаємо, до Міжнародного дня театру філії Суспільного показали спецпроєкти та замальовки.Упродовж усієї весни в ефірах регіональних каналів філій Суспільного транслюють міжпрограмні замальовки «Театри України» та показують закулісне життя обласних театрів.

comments powered by Disqus