До Міжнародного дня театру філії Суспільного покажуть спецпроєкти та замальовки

До Міжнародного дня театру філії Суспільного покажуть спецпроєкти та замальовки

15:16,
26 Березня 2021
9733

До Міжнародного дня театру філії Суспільного покажуть спецпроєкти та замальовки

15:16,
26 Березня 2021
9733
До Міжнародного дня театру філії Суспільного покажуть спецпроєкти та замальовки
До Міжнародного дня театру філії Суспільного покажуть спецпроєкти та замальовки
Упродовж усієї весни в ефірах регіональних каналів філій Суспільного транслюватимуть міжпрограмні замальовки «Театри України» та показуватимуть закулісне життя обласних театрів.

До Міжнародного дня театру філії Суспільного міжпрограмні замальовки «Театри України» та спеціальні проєкти. Із 27 березня і протягом усієї весни в ефірах регіональних телеканалів Суспільного розповідатимуть про театри кожного регіону з цікавими фактами з історії театрів, їхніх будівель, вистав.

Про це йдеться на сайтах філій Суспільного.

27 березня о 19:00 команда «UA: Дніпро» у спецпроєкті «Театр. Як це працює?» розкажуть про тих, хто залишається за лаштунками, а саме про звукорежисерів, бутафорів, художників, гримерів, декораторів, освітлювачів, костюмерів...

Місцем,  де відбувалися зйомки проєкту, став один з найстаріших театрів України — Дніпровський академічний театр драми і комедії. 

Над створенням проєкту працювали координаторка Анастасія Шаповала, редакторки Світлана Гусаченко, Олена Романюк, Тетяна Загора, режисери Наталія Споденець та Наталія Астратова, редактор Віталій Пікуль, оператори Юрій Тинний та Богдан Антоненко.  За словами  редакторки Тетяни Загори, висвітлювати культурні сфери — це взагалі любов творчої команди редакторів Дніпровського мовника. 

Знімальна група «UA: Дніпро» побувала по той бік сцени театру, і готова показати те, що зазвичай скрито від зору шанувальників Мельпомени. 

«Театр — це командна робота більш ніж 100 людей. До Міжнародного дня театру ми розкажемо про вісім маловідомих театральних професії, — розповіла Тетяна Загора. — Під час зйомок спецпроєкту ми побували по той бік сцени,  зазирнули до гримерок, костюмерного цеху, бутафорного цеху, реквізиторської кімнати і не тільки. Решту розповіді залишу в таємниці і запрошую дізнатися секрети театральних лаштунків у суботу 27 березня, адже зайти через службовий вхід до театру має змогу не кожен». 

27 березня о 19:00 телеканал «UA: Буковина» покаже спецпроєкт «За лаштунками театру». Мета спецпроєкту – розповісти про людей, котрі працюють у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської та показати як історія та сучасність уживаються у його стінах.

«Цим проєктом  хочемо нагадати нашим глядачам, що чернівецький театр є унікальним: має неймовірну історію та, на мою думку, є дещо недооціненим з боку буковинців.  А відразу після спецпроєкту «За лаштунками театру» не пропустіть телеверсію вистави Чернівецького драматичного театру ім. О. Кобилянської «Зірка без імені» о 19:15», —  розповів продюсер «UA: Буковина» Максим Волошин.

На фото Богдан Братко, заслужений артист України

Команда «Українського радіо Буковина» готує спецефір про те, як чернівецькі театри працюють в умовах пандемії. 

«Запросили до розмови директора, художнього керівника Юрія Марчака (музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської) та художню керівницю Марту Шумілову-Лисякову (народний театр «Темп»), аби порівняти підхід до роботи в нових реаліях та вміння утримати свого глядача»,  — розповіла радіоведуча Аліна Хрищук

«Українське радіо Вінниця» записано десять міжпрограмок про історію вінницьких театрів, які транслюватимуть із 25 до 29 березня.

«Театр, як на мене, формує особистість. Вінниця може задовольнити театральні потреби і найменших глядачів, і найвибагливіших гурманів. А ми можемо всім розповісти про те з чого починались і як змінювались вінницькі театри впродовж десятиліть. Ми зібрали досить цікаві факти і хочемо, щоб це стало ще однією мотивацією для людей прийти на вистави. Сподіваюсь, незабаром театральні зали відновлять свою роботу», — зазначив продюсер Вінницької філії Суспільного Віктор Мозалевський.

Для того, щоб обрати найцікавіші та, можливо, невідомі широкому загалу факти з життя Вінницького академічного обласного театру ляльок та Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Садовського авторка проєкту Ольга Зайцева працювала з науковими статтями, книгами про театри та інтерв’ю митців. 

У рамках проєкту «Театри України» творча група суспільного мовника «UA: Волинь» розповіла про Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, якому нещодавно виповнилось – 80.

Суспільний мовник у Кропивницькому разом з Кіровоградським академічним українським музично-драматичним театром ім. М.Л. Кропивницького підготував тематичний проєкт. 14 персонажів із семи вистав розповідатимуть телеглядачам «UA: Кропивсницького» про погоду. Всього заплановано 21 випуск, у будні з 19 до 29 березня.

Про погоду розповідатимуть персонажі «Циганки Ази», «Лускунчика», «Сватання на Гончарівці», «Сорочинського ярмарку», «Севільських заручин», «Назара Стодолі» та «За двома зайцями». У телевізійній студії актори імпровізуватимуть, щоб податити потрібну кожному буденну інформацію і разом з тим привідкрити для широкого кола телеглядачів магію театру.

«UA: Херсон» теж підготував замальовки.

 «У Херсоні театральне життя вирує вже майже 200 років. Тут працювали відомі українські режисери, на херсонській сцені грали і відомі актори театру. За цей час в місті кілька разів трупи переїжджали до нових будівель, остання з яких була збудована у 1962 році. І зараз Херсонський театр відомий поза межами України, зокрема завдяки Міжнародному театральному фестивалю «Мельпомена Таврії». Власне про це у нашому короткому відео створеного в рамках спільного проєкту», — розповів продюсер Херсонської філії Суспільного Рустам Авдєєв.

Команда «UA: Поділля» підготувала міжпрограмну замальовку про Хмельницький академічний обласний театр ляльок, в якій у титрах подали цікаві факти про театр та історію будівлі. До прикладу, споруда, в якій нині знаходиться театр 1880-х років є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона належала багатому купцю в Проскурові (колишня назва Хмельницького) Хаїму Маранцю. У повоєнні роки протягом 40 років в ній був Палац піонерів, а з 1989 і до нині там розташований театр ляльок.  

«Цьому театру 50 років. У його репертуарі понад 80 вистав. А ще у театрі ляльок чудова голуба глядацька зала, є зимовий сад з екзотичними птахами та черепахами, музей ляльки та ляльковий дворик для майстер класів. Наразі готуємо міжпрограмку про Хмельницький академічний театр ім. М. Старицького. На мою думку,  цим проєктом Суспільне не тільки показує театри України, а й підтримує театральні колективи в умовах карантину, надсилаючи меседж, що ви не забуті і театральне мистецтво важливе для нас», — розповіла спеціальна кореспондентка  «UA: Поділля» Наталія Паляниця.

Нагадаємо, у 2020 році у Міжнародний день театру суспільний канал «UA: Культура» показав прем'єру телеверсії вистави «Сталкери» за п’єсою Павла Ар’є. 

Фото, відео: сайти філій Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду