На найближчому засіданні Нацрада розгляне питання оголошення конкурсу в 14 обласних центрах для «Променя» і «Культури» – Костинський

Про питання оголошення конкурсу він сказав під час прес-конференції в «Укрінформі», на якій 5 членів Нацради  вимагали розблокування роботи регулятора. Серед них були заступниця голови Уляна Фещук, член Національної ради, відповідальний секретар Олександр Ільяшенко, члени Національної ради Володимир Горковенко, Валентин Коваль і Сергій Костинський.
За його словами, на сьогодні у порядок денний винесені питання про оголошення конкурсів із розвитку українського радіомовлення та з розвитку музично-розважального формату. «Перший конкурс – місцевий, включає 65 населених пунктів України і передбачає створення радіостанцій у 20 областях України, у тому числі які межують з Росією та Кримом», – сказав він.

Другий конкурс створює всі умови, щоби в подальшому розбудовати мовлення другого і третього каналів «Українського радіо» — радіо «Промінь» і радіо «Культура».

«Планується виставити перші 36 частот у 14 обласних центрах, таких як Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Полтава, Рівне, Тернопіль, Херсон, Хмельницький, Чернівці і Чернігів. Цей формат є ідеальним для того, щоби в ньому брало участь суспільне мовлення і могло конкурувати і боротися за розбудову своїх мереж, перш за все радіо "Промінь" і радіо "Культура"», – зазначив Сергій Костинський.

За словами заступниці голови Нацради Уляни Фещук, перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк уже 3 тижні не відкриває засідання і не підписує порядку денного.

У вівторок, 21 травня, 5 членів Нацради зібралися, проте засідання так і не відкрили. На цій зустрічі Ольга Герасим’юк погодилася, щоби члени Нацради підготували порядок денний і внесли туди питання про оголошення конкурсів. Вона сказала, що буде все робити, аби засідання Нацради відбулося якнайшвидше.

«Конкурс на Суспільне мовлення постійно переносимо», – зазначила вона.

Нагадаємо, 4 травня Юрій Артеменко залишив посаду голови Нацради за власним бажанням. Петро Порошенко своїм указом призначив на його місце завідувача відділу Головного управління інформаційної політики Адміністрації президента Володимира Горковенка.

10 травня Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, не стала відкривати чергове засідання Нацради, оскільки вважає звільнення голови Нацради Юрія Артеменка неналежним чином оформленим.

21 травня засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення не розпочалося. Через відсутність двох членів регулятора на засіданні не було кворуму.

22 травня п'ять членів Нацради запропонували провести засідання 28 травня Відповідне звернення підписали Сергій Костинський, Олександр Ільяшенко, Валентин Коваль, Уляна Фещук та Володимир Горковенко. Перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк, яка за відсутності голови має виконувати його обов’язки, заявила, що не має правових підстав, щоб скликати засідання регулятора 28 травня.

24 травня Президент України Володимир Зеленський скасував указ про призначення Володимира Горковенка членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також – про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради. Крім того, новообраний президент звільнив пана Артеменка з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері зв’язку та інформатизації.

На сьогодні до складу Нацради входить сім членів, а для прийняття регулятором рішень кворум на засіданнях має складатися з шести осіб. Нацрада звернеться до парламенту з проханням обрати восьмого члена регулятора до виборів.

Фото: сайт glavcom.ua

comments powered by Disqus