Всі платформи Суспільного підготували проєкти про Григорія Сковороду

Всі платформи Суспільного підготували проєкти про Григорія Сковороду

15:54,
3 Грудня 2022
3383

Всі платформи Суспільного підготували проєкти про Григорія Сковороду

15:54,
3 Грудня 2022
3383
Всі платформи Суспільного підготували проєкти про Григорія Сковороду
Всі платформи Суспільного підготували проєкти про Григорія Сковороду
Проєкти Суспільного глибше познайомлять аудиторію з особистістю українського філософа і тим, який внесок він зробив у розвиток української та загальноєвропейської філософської думки.

До дня народження українського мислителя і письменника, одного з найбільших філософів Східної Європи барокової доби Григорія Сковороди на платформах Суспільного вийдуть програми, фільми, спеціальні проєкти.

Телеканал «Суспільне Культура»

3 грудня о 22:00 до 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди вийде спеціальний випуск програми «Культурний інстинкт», в якому Ліза Цареградська вестиме розмову з філософом і письменником Тарасом Лютим.

О 21:05 музичний гурт «Хорея Козацька» виконає у тематичному концерті пісні зі збірки «Сад божественних пісень». 

Також впродовж тижня на телеканалі «Суспільне Культура» виходили випуски програми «Культура на часі», присвячені життю і творчості Григорія Савича.

10 грудня о 18:00 в межах мистецького проєкту «Світ Сковороди» у Києві в «Українському домі» відбудеться презентація. 

18 грудня о 20:00 на телеканалі «Суспільне Культура» відбудеться прем’єра документального фільму «У пошуках Сковороди».

Фільм створений на замовлення «Суспільне Культура». Режисер фільму —  Максим Сметана, автор сценарію — Сергій Лисенко, а музику створив композитор Антон Байбаков. Продюсери — Віталій ШереметьєвОльга БесхмельницінаЮлія Козінська та Олександр Прокопенко.

Радіо «Культура»

В радіоефірі вийде двосерійний документальний фільм «Що є свобода? Діалог із Григорієм Сковородою». Сценарій до нього написав письменник Мирослав Лаюк, оповідачкою у фільмі стала народна артистка Ада Роговцева, а голосом самого філософа — письменник Сергій Жадан.

Послухати можна тут:

Невдовзі на радіо «Культура» можна буде почути радіодраму «Григорій Сковорода. Листи до Михайла Ковалинського», створену на основі листів Григорія Сковороди своєму учню та другу, а також деяких окремих творів філософа. Озвучив радіодраму народний артист України Олексій Богданович.

«Мені як постановниці цієї радіодрами було цікаво, щоб слухачі могли глибше зрозуміти думки людини, яка сенсом людського існування вважала самопізнання. Листи, написані філософом, багато що можуть розповісти про світогляд, характер, умови життя і творчості Сковороди. Метафорично ми намагалися впіймати Сковороду», — розказала постановниця радіодрами Наталя Коломієць.

Послухати можна тут.

Упродовж кількох тижнів можна буде почути байки Григорія Сковороди у виконанні Дмитра Франька та спеціальні випуски програми «Час інтерв’ю»: розмови про Григорія Сковороду із письменником Сергієм Жаданом; про його філософські ідеї — з філософом Тарасом Лютим; про образ філософа — з мистецтвознавицею Діаною Клочко.

«Українське радіо»

Редакція «Українського радіо» підготувала проєкт у двох частинах «У істини проста мова». Автори розкажуть, чому видатний філософ так і не закінчив навчання, а також чому, маючи можливість знайти собі хорошу посаду й забезпечити гідне існування, свідомо відмовлявся від цього? Як так сталося, що написавши багато творів, за життя не видав жодного? Був людиною набожною, але разом із цим мав суперечності з офіційною церквою. 

У проєкті беруть участь: доктор філософських наук, письменник Тарас Лютий; співробітник Інституту філософії Національної академії наук України імені Григорія Сковороди Євген Бистрицький; дослідник Слобожанщини, краєзнавець, співавтор книжки «Дорогами Сковороди» Андрій Парамонов; архієпископ-емерит, професор Харківського національного університету імені Каразіна, доктор філологічних наук Ігор Ісіченко; доцентки Університету Григорія Сковороди у Переяславі Наталя Юхименко та Лариса Харченко; професор Університету Григорія Сковороди у Переяславі Микола Корпанюк. Авторка проєкту — Олена Зелінченко.

В ефірі «Українського радіо» можна буде почути спеціальне інтерв’ю з заступником голови Держагентства з питань мистецтва і мистецької освіти Михайлом Шведом, яке підготувала ведуча Галина Бабій. Говоритимуть про те, як війна в Україні вплинула на відзначення 300-літнього ювілею Григорія Сковороди і які ідеї щодо промоції інтелектуальної спадщини мислителя були реалізовані, а які довелося відтермінувати.

«Українське радіо» створило цикл невеликих програм, в яких руйнуються певні міфи та стереотипи про життя Григорія Сковороди.

Діджитал

На сайті «Суспільне Новини» було створено лендинг «300 років зо дня народження. Світ Сковороди», де зібрані фільми, подкасти, прямі трансляції, спецпроєкти, інтерв'ю та статті усіх платформ Суспільного мовлення. Користувачі знайдуть там посилання на мультимедіа, створенні до річниці дня народження Григорія Сковороди.

Сайт «Суспільне Культура» підготував спеціальний проєкт «Що сказав би Сковорода про сучасний світ, соло-мандрівки та полювання росіян на нього? Інтерв'ю з філософом». Мандрівний філософ «розкрив» у ньому справжній сенс своєї найвідомішої фрази про світ, який ловив його та не спіймав, а ще поділився своїми думками про справжніх друзів та свиней, яких треба відігнати, про самотність, про призначення, про гроші та про те, чому потрібно вчитися протягом усього життя.

Більше публікацій про Григорія Сковороду читайте тут.

Нагадаємо, радіо «Культура» працюватиме з виїзної студії на мистецькому проєкті «Світ Сковороди», який відкривається 3 грудня у Національному центрі «Український дім». Там же 10 грудня о 18:00 відбудеться презентація документального фільму «У пошуках Сковороди», створеного на замовлення «Суспільне. Культура».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду