Віцеспікерка Верховної Ради: погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – це питання Уряду і прем’єр-міністра

Про це вона заявила під час Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), повідомляє сайт Верховної Ради.

«Ви знаєте, шо там накладено арешт і заблоковані рахунки через борг ще попередньої державної телекомпанії в розмірі 11,6 млн євро. Це питання, яке донині не вирішене», – зазначила пані Кондратюк.

Віцеспікерка закликала представника Кабінету Міністрів у Верховній Раді звернути уваги на цю проблему, оскільки це може негативно вплинути на підготовку трансляцій «Євробачення-2020» та інших подій.

«У такій ситуації колектив Суспільного мовлення не може далі ефективно працювати. Це питання Уряду і прем’єр-міністра – треба провести ці розрахунки», – сказала Олена Кондратюк.

Як писав «Детектор медіа», 28 лютого НСТУ повідомила, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

«Євроньюз» вигравав суди один за одним. Після останнього суду пройшло 3 роки. Лише зараз «Євроньюз» подав на виконання рішення суду.  Міністерство юстиції України це виконує.

На Суспільному заявили, що арешт рахунків заблокував роботу телерадіокомпанії. «Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу "UA: Перший"», – повідомили у НСТУ.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що критичну проблему з арештом рахунків НСТУ, яка призвела до блокування роботи компанії, треба вирішити Кабінету Міністрів, наглядовій раді НСТУ і Верховній Раді.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав, що Міністерство культури молоді та спорту разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення боргів  НСТУ перед «Євроньюз» із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія не вірить, що Суспільному збільшать фінансування після того, як компанія погасить заборгованість перед «Євроньюз» із власного бюджету. Додамо, бюджет Суспільного у 2020 році становитиме 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Варто зазначити, що громадські організації «Центр демократії та верховенства права», «Національна асоціація медіа» (НАМ), «Платформа прав людини», «Інститут розвитку регіональної преси», «Фундація Суспільність», «Інтерньюз-Україна», «Інститут масової інформації» закликали Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів для зняття арешту з рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії через борг перед «Євроньюз».

Також наглядова рада НСТУ закликає Міністерство культури, молоді та спорту, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції та народних депутатів допомогти у вирішенні проблем навколо успадкованих Суспільним мовником боргів колишньої державної телекомпанії у розмірі понад 10 млн євро на користь акціонерного товариства «Євроньюз». 

Фото: пресслужби Апарату Верховної Ради України 

comments powered by Disqus