Арлем Дезір з ОБСЄ занепокоєний обшуками в помешканні Аласанії та в офісі Суспільного

Про це йдеться на офіційній сторінці OSCE media freedom у Twitter.

«Я занепокоєний сьогоднішнім обшуком в офісі Суспільного мовлення, а також в оселях медіаменеджерів компанії, у тому числі Зураба Аласанії. Я закликаю владу утримуватися від будь-якого тиску на незалежність суспільного мовника», — наголосив Арлем Дезір.

Нагадаємо, 30 серпня у НСТУ та  Зураба Аласанії відбуваються обшуки. Державне бюро розслідувань (ДБР) у супроводі співробітників Служби безпеки України проводить обшуки  за шістьма адресами. Раніше ДБР проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ.

У ДБР пояснили, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»,  а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

Адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук розповів, що цінного знайшли у помешканні голови правління НСТУ. За його словами, найціннішими були неопубліковані вірші голови правління. 

Слідчі під час обшуку помешкання Зураба Аласанії мали ухвалу суду на вилучення паперів і електронних носіїв.За даними «Детектора медіа», ухвала суду датована 1 серпня і має строк дії 30 днів.

Відомо, що у НСТУ проводили обшуки через закупівлю аудіовізуального обладнання на 15 мільйонів. 

Згодом Суспільне зробило заяву щодо підстав обшуків Державного бюро розслідувань. Зокрема, йдеться про факт закупівлі для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання у 2017 року, про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії та діяльність благодійного фонду «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні».

Народний депутат України Вікторія Сюмар зазначила, що ДБР та СБУ мають негайно пояснити свої дії і навіть те, наскільки це їх підслідність.

На фото - Арлім Дезір

Фото: trend.az

comments powered by Disqus